SESTŘIH: Budějovice - Hradec 0:1. Parádní patičkou rozhodl Vašulín

Autor: iSport.cz
0
Video se připravuje ...
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté nováčka Hradce Králové v 7. kole první ligy zvítězili v Českých Budějovicích 1:0. Jediný gól vstřelil v úvodu druhého poločasu Daniel Vašulín. „Votroci“ tak v nejvyšší soutěži podruhé za sebou vyhráli nejtěsnějším výsledkem a potvrdili triumf nad Plzní. Jihočeši naopak podruhé v řadě utrpěli porážku 0:1.

Domácí:

Hosté: 53. Vašulín

Domácí: Vorel – Sladký (75. Tolno), Králik (C), Talovierov, Čolić – Čavoš (75. Vais), Hellebrand – Van Buren, Hora (80. L. Havel), Mihálik (57. Mršić) – Bassey (57. Michal Škoda).

Hosté: Fendrich – Donát, J. Král, Leibl (44. F. Čech) – Mejdr, Kodeš, J. Rada, F. Novotný – P. Dvořák, Vašulín (73. Kubala), Vlkanova (C) (84. Prekop).

Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice

Budějovičtí, kteří nastoupili i s posilou Van Burenem v základní sestavě, byli v prvním poločase aktivnější a více kontrolovali míč, ale do větších příležitostí se nedostali. V 16. minutě vystřelil domácí záložník Hora, ale hradecký brankář Fendrich jeho pokus vyrazil. Stejní aktéři se spolu utkali i ve 23. minutě. Hora opět zkoušel Fendricha překonat, ale ani ve své druhé šanci neuspěl.

Ve 30. minutě se protlačil mezi stopery hostů českobudějovický útočník Bassey, jehož střela však postrádala větší důraz, proto i v tomto případě Fendrich zasáhl.

Hradec Králové byl v první části v útočné fázi nebezpečný hlavně při rozích. Po jednom z nich měl těsně před přestávkou velkou příležitost Vašulín, ale v nastaveném čase první půle hostující útočník hlavičkoval těsně vedle branky.

Východočechy zřejmě šance nabudila a v druhé půli byli směrem dopředu mnohem odvážnější. A právě Vašulín vstřelil v 53. minutě gól, když v těžké pozici a prakticky zády k brance patičkou chytře tečoval Vlkanovovu přihrávku z pravé strany.

Hosté navíc mohli v 66. minutě své vedení navýšit, když se v dobré pozici ocitl Vlkanova, ale jeho blokovaný pokus skončil vedle. České Budějovice sice ke konci zápasu více kontrolovaly hru, ovšem žádnou výraznější šanci si nevypracovaly. Výjimkou byla Mršičova střela v nastaveném čase, ale Fendrich byl opět na místě.

Hradec v první lize porazil Budějovice po šesti zápasech a poprvé od března 2011. Na hřišti Dynama naplno bodoval poprvé od dubna 1996.

Klíčové momenty utkání

České Budějovice - Hradec Králové: Druhý gól hostů měl na noze Vlkanova, leč pálil o fous vedle

České Budějovice - Hradec Králové: Hlavička Hory doplachtila těsně nad břevno

České Budějovice - Hradec Králové: Krásný moment! Vašulín si zahrál na Messiho a patičkou poslal hosty do vedení

České Budějovice - Hradec Králové: Těsně před pauzou měl gól na hlavě Vašulín, chyběly jen centimetry
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

České Budějovice - Hradec Králové: Dynamo utahuje šrouby, do koncovky se teď procpal dravec Bassey

České Budějovice - Hradec Králové: Ani střelou na přední tyč Hora na Fendricha nevyzrál

České Budějovice - Hradec Králové: Hora mohl poslat Dynamo do vedení, Fendrich byl však na místě

České Budějovice - Hradec Králové: Standardku Rady odvrátili hosté na rohový kop

České Budějovice - Hradec Králové: V první šanci Mihálik, na gólmana Fendricha však nevyzrál

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905