Od rána vedro, po deštivém a chladném týdnu celkem drsná změna, ale s tím nic nenaděláme. Počasí si dělá, co chce, a my se musíme přizpůsobit.

Pavel Dvořák si vítězství pohlídal

Pavel Dvořák /Atletika Alojzov – 38:17/ od čtvrtého kilometru nasadil ostré tempo a soupeřům utekl.

Druhý skončil Tomáš Krátký/38:44/ a třetí pak Petr Kučera /39:36/.

Ženy se rozdělily hned po startu

Od startovního povelu nasadila Marie Delingerová /46:07/ strojové tempo a s obrovským náskokem si doběhla pro vítězství před druhou Zuzanou Koutnou /48:00/. Další ženy už zaběhla trať přes 50 minut a víc.

Kosířské žiganec

Obec Drahanovice pod Velkým Kosířem uspořádala osmý ročník běžeckého závodu, který je zařazený opět do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. V loňském roce se neběželo, takže byla pauza, ale teď se běžci zase na Kosíř vrátili.

Po prvním ročníku změnili pořadatelé závodu i název celé akce, protože v lesnatém terénu, kudy vede trasa 10 km závodu, některé běžce popíchaly vosy, dokonce skončil i jeden z nich v nemocnici, proto tedy onen Kosířské žiganec. Organizátorům se podařilo za velmi krátký čas si udělat dobré jméno, proto se do obce obvykle sjíždí slušný počet běžců a to nejen těch, co bojují o body do poháru.

Vedro jako v horkém létě

V lese sice bylo trochu líp, ale na otevřených úsecích trati bylo cítit, že slunce má pořád sílu a běžci to také brzy poznali. Ale přece jen je lepší teplo než ledový liják. Tak bych to asi zhodnotil.

„Zase tak moc jednoduché, jak to možná vypadalo, to nebylo,“ řekl mi po závodě Pavel Dvořák. „Kluci doběhli kousek za mnou a dokonce do čtvrtého kilometru byl Petr Kučera přede mnou. Až jsem pak nastoupil, tak jsem je utrhl, ale nějak volně jsem běžet nemohl.“

„Když jsem viděl, že už tempo neudržím, tak jsem si zvolnil a jen hlídal první místo v kategorii,“ vysvětlil mi v cíli svoji taktiku Petr Kučera, protože dobíhal bez viditelné únavy a s úsměvem na tváři.

Po delší době běželo trochu víc závodníků, tak budu věřit, že se zase všechno rychle srovná a běžci se vrátí mezi nás. Bylo by škoda zalézt vystrašeně do nor a zbytek života se plížit kanály. Zatím to tak pořád bohužel vypadá.