Letošní beachvolejbalové UNIQA Mistrovství ČR ovládly v obou kategoriích nejvýše nasazené páry. Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem v boji o zlato porazili turnajové pětky Adama Wabera s Robertem Kufou. Mezi ženami kralovaly Martina Williams s Marií Sárou Štochlovou. Foto: Kohelka

Závěrečný den UNIQA Mistrovství České republiky v beachvolejbale zahájila semifinálová utkání. Mezi ženami do zápasu o zlato postoupily Martina Williams s Marií Sárou Štochlovou a až deváté nasazené Michaela Břínková s Annou Širůčkovou. Do mužského finále se po napínavých soubojích probojovali Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem a Adam Waber s Robertem Kufou.

Utkání o bronz v obou kategoriích rozhodl až tie-break. Miroslava Dunárová s Danielou Resovou vyhrály proti Michaele Kulhánkové s Annou Pospíšilovou první set, ve druhém sice ztratily, ale klíčovou sadu si přivlastnily poměrem 15:10 a obhájily třetí příčku. Václav Berčík s Tadeášem Trousilem po prohraném prvním setu proti Janu Dumkovi a Matyášovi Džavoronokovi otočili vývoj utkání a na krk si pověsili bronzové medaile.

V ženském finále potvrdily roli turnajových jedniček Martina Williams s Marií Sárou Štochlovou. Michaelu Břínkovou s Annou Širůčkovou nejprve převálcovaly poměrem 21:10. Koncovka druhého setu byla sice napínavá, favoritky si ale zlatou medaili vzít nenechaly a ve druhém setu zvítězily 21:19.

Aktuálně druzí na světě Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem ukázali svoji kvalitu. Adama Wabera s Robertem Kufou porazili ve dvou setech 21:16 a 21:17. „Děkujeme všem, kteří přišli fandit, byli jste skvělí,“ pochvalovali si atmosféru obhájci mistrovského titulu.

V areálu Beachklubu Ládví panovala po celé mistrovství bouřlivá atmosféra i slunečné počasí. Fanoušci si v neděli kromě napínavých utkání užili také tradiční Taťka fest – zábavné odpoledne nejen pro tatínky s dětmi. Ty si mohly vyzkoušet práci hasiče a policisty, prohlédnout popelářský vůz nebo zatrénovat judo pod vedením olympionika Jaromíra Ježka.

Autor: Jan Herget