Sokolský zpravodaj

Delong svým hattrickem dopomohl k vítězství nad Švýcary na Polish Open. Florbalistky v Bernu prohrály 2:14

Čeští florbalisté vyhráli na Polish Open v Katovicích nad Švýcarskem 8:6. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci k tomu pomohl útočník Adam Delong. V sobotu od 18:00 čeká svěřence trenéra Petriho Kettunena duel se Slovenskem a v neděli zápas o konečné umístění. České reprezentantky na turnaje čtyř zemí v Bernu inkasovaly debakl se Švédskem 2:14.

Florbal
zdroj: ČTK/Fotobanka ČTK autor: Ovesný Luděk

Švýcaři v 6. minutě získali během 23 vteřin díky Manuelu Maurerovi a Claudiu Laelymu dvoubrankový náskok, ale Češi vyrovnali díky proměněnému trestnému střílení Jiřího Besty a Delongově trefě. V 16. minutě sice vrátil Švýcarům vedení Maurer, ještě v úvodním dějství otočili stav Delong s Markem Benešem.

Na začátku druhé části stihl po oslabení naskočit na hřiště Laely, ale vteřinu po skončení přesilovky se trefil Jakub Gruber, další branku přidal Filip Langer a ve 34. minutě ve vlastním oslabení upravil Jiří Bauer už na 7:3.

Náskok se ale postupně rozplýval. Ještě ve druhé části si srazil balonek do vlastní branky Martin Kisugite, po 38 sekundách závěrečné části se prosadil Christoph Meier a ve 48. minutě přiblížil Laely Švýcarsko na rozdíl jediného gólu. V čase 55:32 ale dovršil Delong hattrick a pojistil vítězství.

Polish Open florbalistů v Katovicích:

ČR - Švýcarsko 8:6 (4:3, 3:1, 1:2)

Branky: 12. Besta z trestného střílení, 13. Delong (Ondrušek), 18. Delong (Besta), 20. Marek Beneš (Langer), 23. Gruber (D. Šimek), 28. Langer (Vítovec), 34. J. Bauer (Delong), 56. Delong (Šindler) - 6. Maurer, 6. Laely, 16. Maurer, 38. vlastní Kisugite, 41. Meier, 48. Laely. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.

Polsko - Slovensko 1:9 (0:3, 0:1, 1:5).

České florbalistky utrpěly při vstupu do turnaje čtyř zemí v Bernu debakl se Švédskem 2:14. Za úřadující mistryně světa si připsala čtyři body za gól a tři asistence Ellen Bäckstedtová a hattrick vstřelila Wilma Johanssonová. Další zápas čeká tým kouče Saschy Rhynera v sobotu od 15:00 proti Finsku.

Česká brankářka Lenka Remešová poprvé inkasovala v 5. minutě, kdy ji překonala Moa Gustafssonová. V čase 10:01 vedly favoritky už 6:0 a do druhé části při sedmigólové ztrátě se postavila do brankoviště zkušená Jana Christianová.

Švédy v druhé třetině přidaly dalších pět gólů a český tým se poprvé prosadil až v 53. minutě za stavu 0:13, kdy využila přesilovou hru Denisa Ratajová. Další švédský gól přidala Klara Molinová a poslední slovo měla 42 sekund před koncem Martina Řepková.

Turnaj čtyř zemí florbalistek v Bernu:

ČR - Švédsko 2:14 (0:7, 0:5, 2:2)

Branky: 53. Ratajová (Jiráková), 60. Řepková (Plášková) - 19., 23. a 33. W. Johanssonová, 11. a 23. Joelssonová, 5. Gustafssonová, 6. Delgadová Johanssonová. 7. Wibronová, 8. vlastní Pekárková, 9. Tschöpová, 37. Carlssonová, 39. Backstedtová, 48. Elmová, 57. Molinová. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1.

Švýcarsko - Finsko 4:5 v prodl. (0:3, 2:0, 2:1 - 0:1).