pátek 3.5 18:00 - Gotický sál, Stará radnice, Tábor

• Absolventský koncert Silvie Voldřichové - hoboj

pátek 3.5 18:00 - ZUŠ Vimperk

AKTUALIZOVÁNO - 2.9.2021 14:28

PŘÍBRAM – Písečtí hokejisté měli skvělý vstup do přípravy a postupně si poradili s Příbramí, Linzem a Klatovy. Nestačili jen na druhý tým Salcburgu. Ve středu 1. září zajížděli svěřenci Luboše Roba do Příbrami, která v posledních dvou utkání přehrála pražskou Kobru i Klatovy. Podruhé už Písečtí na celek Jana Tlačila nevyzráli. Rozhodla hlavně prostřední část, kdy rozjetí domácí nasázeli do písecké sítě hned čtyři góly. Hosté už se do zápasu vrátit nedokázali a Příbram zaslouženě Králům vrátila těsnou porážku z úvodu přípravy. Ještě než Písečtí vstoupí do nového ročníku druhé ligy, čeká je poslední duel. Ve čtvrtek 9. září přivítají od 18 hodin Klatovy, které v prvním utkání dokázali porazit.

IHC Králové Písek – HC Příbram 3:6 (1:2, 1:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Tlačil (Josefus), 23. Josefus, 23. Panna (Kutlák, Chlouba), 30. Furch (Kolouch), 33. Chlouba (Josefus), 50. Josefus (Chlouba, Panna) - 6. Matějček (Bednařík, Dosek), 29. Sýbek (Dudáček), 47. Volf (Šuhaj)
Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 170
Příbram: Šorf (Jiroušek) - Kutlák, Hlaváček, Straka, Saňa, Malý, Jelínek, Zdeněk - Rohlík, Josefus, Panna, Tlačil, Pinkas, Chlouba, Seniv, Sirotek, Tejral, Kolouch, Furch
Písek: Kříž - Dosek, Bílek, Dudáček, Turek, Hanus, Novák, Tampier - Sýbek, Čížek, Šuhaj, Matějček, Volf, Bednařík, Karbulka, Januška, Matějka, Novotný

Písečtí vstoupili do zápasu lépe, když už v 6. minutě se prosadil Martin Matějček, který využil přesné nahrávky Lukáše Bednaříka – 0:1. Příbram vyrovnala o pět minut později, kdy se pohlednou akcí prezentoval Jan Tlačil – 1:1. Na další branky si diváci počkali až do druhé třetiny, která byla gólově nejbohatší. A k radosti domácích příznivců hned čtyři z pěti tref zaznamenali svěřenci Jana Tlačila. Ve 23. minutě mířil přesně Petr Josefus a ani ne o dvacet vteřin později se Příbram radovala znovu. Na konci přesné kombinace stál Ondřej Panna – 3:1. Žlutomodrým se podařilo snížit před polovinou hrací doby, kdy se ve vlastním oslabení dostal do brejku kapitán Jan Sýbek, a zkušený kanonýr se tváří v tvář gólmanu Dominiku Šorfovi nemýlil – 3:2. Než ale hosté začali pomýšlet na vyrovnání, neuběhla ani minuta a Středočeši znovu odskočili. Po rychlém přečíslení se trefil Tomáš Furch – 4:2. Čtvrtý hřebíček do nevydařené druhé třetiny pak ve 33. minutě zatloukl Jaroslav Chlouba – 5:2. Závěrečná část už žádné drama nepřinesla. Chybu v příbramské rozehrávce sice potrestal Lukáš Volf, ale poslední střelecké slovo měli opět Příbramští. V přesilovce pečetil výsledek na konečných 6:3 domácí kapitán Josefus.