Rauchfuss a Pavelková vítězi ČP XCM - Silesia Bike Maratonu

Sedmý závod seriálu Prima CUP pokračoval moravskoslezskou klasikou Silesia Bike Marathon, který suverénně ovládl Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade) a Klára Pavelková (SUP Girls).

Rauchfuss, který prokázal formu již minulý týden na domácím šampionátu v cross country v Harrachově, kde získal tři cenné medaile včetně národního titulu, potvrdil svojí skvělou výkonnost. Za svými zády nechal v dalším závodě Český pohár v maratonu obhájce vítězství a skvělého maratonce Filipa Adela (Superior Velsbike) o necelé dvě minuty. Na stupních vítězů po 90 kilometrech v náročném terénu, jenž vedl podél řeky Moravice, je doplnil Michal Bubílek, ten zaostal ve finiši o tři a půl minuty na vítězného Rauchfusse.

V ženách ve 21. ročníku této moravskoslezské klasiky zvítězila Klára Pavelková. Vítězka dorazila do cíle osm a půl minuty před druhou Andreou Maťhovou a jedenáct minut před Lenkou Fridrichovou.

O zvučná jména nebyla nouze ani na kratších tratích. Na trase na 60 kilometrů zvítězil juniorský mistr světa v cyklokrosu z roku 2010, Tomáš Paprstka. Mezi ženami slavila Kateřina Krutílková. Početné zastoupení účastníků odstartovalo také na trase dlouhé 20 kilometrů, kde byl nejrychlejší Robert Mitáš a Adéla Lhotáková.

Přes 200 dětí se rovněž účastnilo dětských závodů, pro něž byla připravená různorodá trasa podél řeky Moravice a zpět.

Seriál Prima CUP pokračuje 11. září bikerskou klasikou Rallye Sudety, poté vrcholem seriálu, kterým je 18. září Mistrovství České republiky v maratonu Kross Harrachov.

Výsledky

Ženy
1. Klára Pavelková (SUP Girls) 4:46:53 hod.
2. Andrea Maťhová (Kross Bikeranch) +8:35 min.
3. Lenka Fridrichová (Ghost Team) +11:01
4. Karolina Bergerová (Karla.kupkolo.cz) +21:39

Muži
1. Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade) 3:45:07 hod.
2. Filip Adel (Superior Velsbike) +1:56 min.

Na úvodní závod ČP do Města Touškov míří obhájci Terpstra i Cink
  2. Český pohárMěsto Touškov se pomalu chystá na bikovou nálož. Ve středu generálka na víkendový Český pohár
  3. Ostatní závodyPrima Cup 2024 se rozjel v Hradci, na start se postavilo téměř 1000 bikerů
    Prima Cup 2024 se rozjel v Hradci, na start se postavilo téměř 1000 bikerů
  4. Ostatní závodyČeská spořitelna zahájila sezónu ve Španělsku
    Česká spořitelna zahájila sezónu ve Španělsku
  5. Český pohárSouboj Boroš vs. Štybar na MČR je zbožné přání, favoritem na domácí titul je táborský rodák