Bundesliga - souhrn 3. kola: Wolfsburg se vyhřívá na čele

27.08.2021, 22:29, aktualizováno 29.08.2021, 19:29
Komentáře a souhrny
Robert Lewandowski (© AFP)
Wolfsburg udolal Lipsko a je jediným klubem, který ještě neztratil ani bod. Bayern díky Lewandowskiho hattricku znemožnil Herthu. Leverkusen potvrdil pozici favorita v Augsburgu, jenž rozstřílel poměrem 4:1. Páteční předehrávku mezi Borussií Dortmund a Hoffenheimem rozhodl v nastaveném čase Håland...

VfL Wolfsburg - RB Lipsko 1:0

29.08.2021 17:30

Góly: 52. Jérôme Roussillon

Po třech kolech už je jen jeden stoprocentní tým a tím je VfL Wolfsburg. Vlci v náročné bitvě udolali RB Lipsko 1:0 a vyhoupli se do čela celé Bundesligy. Rozhodující okamžik přišel po změně stran, špatné vyražení Gulácsiho dorazil nekompromisně do branky Jérôme Roussillon.

Ve Volkswaegen Aréně se utkali dva účastníci Ligy mistrů a začátek zápasu patřil domácím Vlkům. Ve 13. minutě napřáhl z hranice pokutového území Steffen a Gulácsi vytáhl balón na rohový kop. Bohužel šlo o jediný výrazný moment v průběhu prvního poločasu. Aktivita Wolfsburgu po čase opadla a Lipsko vyrovnalo hru, přičemž si ale žádnou možnost nevytvořilo. Reklama na fotbal se rozhodně nekonala a divákům nezbývalo nic jiného, než doufat v lepší druhou půli.

Oba týmy do ní vstoupily beze změn a v 53. minutě se Wolfsburgu podařilo skórovat. Přízemní centr Gulácsi trochu nešťastně vyrazil přímo před sebe na nohu Jérôma Roussillona a ten napálil balón do sítě. Úvodní branka zápasu samozřejmě pomohla a Vlci se za chvíli hnali do další tutovky. Weghorst postupoval sám na brankáře Gulácsiho a branku trestuhodně přestřelil.

Trenér Lipska Jesse Marsch musel na vývoj utkání reagovat a do hry poslal Laimera. O chvíli později si hosté vytvořili první slušnou šanci a střela Forsberga skončila nad brankou. Jinak se hosté prosazovali přes defenzívu Vlků hodně obtížně a čas rychle utíkal. Ještě tři minuty před koncem poslal Marsch do hry tři čerstvé hráče, ale ani to nezafungovalo. V nastavení už mělo Lipsko velkou převahu, ale víc než standardku si nevytvořilo. Souboj dvou účastníků Ligy mistrů rozhodla jediná branka a z ní se radují hráči Wolfsburgu.

Více informací k zápasu

Union Berlín - Borussia Mönchengladbach 2:1

29.08.2021 15:30

Góly: 22. Niko Gießelmann, 41. Taiwo Awoniyi - 90+1. Jonas Hofmann

Po třech kolech zůstává bez porážky Union Berlín. Celek z hlavního města dokázal po dvou remízách porazit Borussii Mönchengladbach 2:1 a v tabulce má solidních pět bodů. Výhru budoucího soupeře pražské Slavie v Konferenční lize zařídili Giesselmann a Awoniyi.

Východoberlíňané slaví první výhru v nové sezoně a do Prahy posílají vzkaz, že to s nimi Slavia nebude mít ani trochu jednoduché.

Domácí byli hodně nabuzeni a již ve třetí minutě měl na kopačce vedoucí gól Trimmel. Vynikající centr však z malého vápna do branky neusměrnil. Hříbata si posléze vytvořila optickou převahu, ale nebylo to nic platné, protože Union šel ve 22. minutě do vedení. Haraguči vymyslel centr na Giesselmanna, ten měl spoustu času se rozmyslet, kam svojí hlavičku usměrní a zvolil to nejlepší možné řešení - na zadní tyč, kam brankář nedosáhl. Union mohl vedení navýšit, ovšem střelu Awoniyiho zneškodnil Sommer. Na druhé straně se zase zaskvěl Luthe, který zákrokem zlikvidoval střelu z otočky v podání Wolfa.

Ve 41. minutě už domácí vedli 2:0. Taiwo Awoniyi přebral vynikající přihrávku Kruseho, obešel brankáře a do prázdné zakončil. Borussia měla šance, ale nakládala s nimi prachbídně. Neuhausovu střelu vyrazil Luthe a následná dorážka prosvištěla těsně vedle.

Union si hýčkal dvoubrankový náskok a dobře věděl, že ještě není hotovo. Borussia potřebovala ve druhém poločase co nejrychlejší kontaktní gól a to se jí nepodařilo. Kýženou branku se hostům podařilo vstřelit až příliš pozdě v nastaveném čase. Bénesovu střelu Luthe zvládl vyrazit, avšak s dorážkou Hofmanna nic dělat nemohl. Hříbata měla ještě asi tři minuty, ale to už si Berlíňané pohlídali.

Bayern Mnichov - Hertha BSC 5:0

28.08.2021 18:30

Góly: 6. Thomas Müller, 35. Robert Lewandowski, 49. Jamal Musiala, 70. Robert Lewandowski, 84. Robert Lewandowski

Velkou zásluhu na výhře 5:0 měl tradičně Robert Lewandowski, který zaznamenal svůj patnáctý hattrick v dresu mnichovského velkoklubu. O zbylé dvě trefy se proti neškodnému soupeři, za který čtvrt hodiny před koncem naskočil na hřiště Vladimír Darida, postaraly Jamal Musiala a Thomas Müller.

Poslední jmenovaný se prosadil už v 6. minutě. Při Gnabryho zpracování došlo na kontakt balonu s jeho rukou, nicméně sudí Sven Jablonski nechal pokračovat ve hře. Alphonso Davies našel ve vápně Müllera, který pravačkou zamířil přesně do protipohybu Alexandera Schwolowa - 1:0. Ve 26. minutě si na centr naskočil Leon Goretzka. Jeho hlavička se však mezi tři tyče nevešla.

V minutě pětatřicáté přiletěl do šestnáctky klubu z hlavního města Německa míč, který poslal Lewandowski hlavou nejprve do břevna a až při dorážce stejnou částí těla do sítě - 2:0. Celou situaci bylo nutné přezkoumat na videu, jestli nedošlo k faulu útočícího fotbalisty. Nakonec tenhle gól platil a domácí získali pohodlnější vedení.

Potřetí se skóre měnilo ve 49. minutě. Musiala zaběhnul do vápna, kde jednoduchou kličkou doprava obelstil Dredrycka Boyatu a jeho následná střela byla dostatečně razantní a přesná na to, aby zůstal muž v rukavicích bez šance - 3:0. Bayern ve svých ofenzivních snahách nepolevoval a nezastavitelný Lewa se dostal do další příležitosti, kterou zmařil obětavým obranným zákrokem Niklas Stark.

Po sedmdesáti odehraných minutách si Leroy Sané narazil s Thomasem Müllerem. V dobré pozici pak ještě volil přihrávku pro Lewandowskiho, který zakončoval do prázdné - 4:0. Za pět minut hlavičkoval Goretzka a Schwolow musel předvést výborný zákrok. V závěrečné desetiminutovce znovu přišla řada na vyhlášeného polského kanonýra. Při první střele ještě nastřelil pouze Boyatu.

Ale za necelých 60 sekund hlavičkoval Tanguy Nianzou Kouassi před bránu, kde Robert Lewandowski rovněž hlavou usměrnil kulatý předmět na místo určení - 5:0. Prakticky ihned po rozehrávce na opačné straně hřiště skóroval Ishak Belfodil. Bohužel pro něj i pro Starou dámu nemohla být čestná branka uznána pro ofsajd.

Obhájce titulu tedy ve třech úvodních kolech nové sezony zaznamenal devět zásahů. Stejně jako Bayer Leverkusen, který minimálně do neděle zůstane o skóre první. Bavorský gigant zajíždí po reprezentační pauze do Lipska, takže netřeba zvlášť připomínat, že půjde o speciální duel pro bývalého kouče Rudých býků Juliana Nagelsmanna. Naopak Hertha se pokusí přehrát nováčka z Bochumi. Nutno podotknout, že body nutně potřebuje, jelikož se krčí s nulovým ziskem na samém chvostu tabulky. Deset inkasovaných branek rozhodně není dobrá vizitka a Pál Dárdai si toho je moc dobře vědom.

VfB Stuttgart - SC Freiburg 2:3

28.08.2021 15:30

Góly: 45. Konstantinos Mavropanos, 45+2. Hamadi Al Ghaddioui - 3. Woo-yeong Jeong, 9. Woo-yeong Jeong, 28. Lucas Höler

Může za to především výborná úvodní půl hodina, během které Streichovi svěřenci zaznamenali všechny tři góly. Těsně před poločasem se VfB dvěma slepenými trefami vrátili do hry, jenže ve druhém dějství vyrovnat nedokázali.

Stejně jako v duelu Bayernu s Herthou nebo Augsburgu s Leverkusenem, padla i v Mercedes-Benz Areně první branka hned v úvodní desetiminutovce. Z časomíry ještě neuteklo ani 180 sekund a pětadvacet tisíc diváků sledovalo, kterak posílá Christian Günger nádherný centr z levého křídla na hlavu zcela neobsazeného Jeonga Woo-yeonga, který nemusel ani vyskakovat, aby uklízel přesně k levé tyči - 0:1.

A než se domácí stačili vzpamatovat, jihokorejský forvard již uštědřil další zářez, když svým halfvolejem využil ranou pod břevno té skutečnosti, že Florianu Müllerovi vypadnul balon po centru z rukavic - 0:2. Hned po rozehrávce mohl snížit Roberto Massimo, ale Mark Flekken se překonat nenechal.

V závěru úvodní dvacetiminutovky pobídnul Hamadi Al Ghaddioui kolegu Klimowicze, který rovněž ztroskotal na freiburské šestadvacítce. Čtyřiadvacátá minuta přinesla po jedné šanci na obou stranách hrací plochy. Klimowicz byl opět vychytán a ani Vincenzo Grifo si na Müllera nepřišel. Jenže krátce před koncem úvodní třetiny zápasu přišla znovu řada na klub, který hraje domácí utkání nově na SC-Stadionu.

Dlouhý balon na útočnou polovinu převzal na pravém křídle Roland Sallai, na jehož centr si následně ukázkově naběhnul Lucas Höler a mezi dvěma obránci se mu podařilo hlavou skórovat - 0:3. V devětatřicáté minutě se opět připomněl Massimo. Flekken ovšem čaroval. Když už to vypadalo, že půjde jeho tým do druhého dějství s jednoznačným náskokem, přihlásil se o slovo do té doby prakticky neviditelný Konstantinos Mavropanos.

Jednoduše si narazil s Al Ghaddiouim, aby tváří v tvář gólmanovi zvolil v bezprostřední blízkosti lehoučké zakončení šajtlí pravé nohy - 1:3. Hned poté sledoval Pelegrino Matarazzo, jak jeho svěřenci přidávají kontaktní zásah. Wataru Endo centroval a třicetiletý fotbalista s marockými předky, který asistoval u předchozího gólu, umístil svou hlavičku do spodního rohu brány - 2:3.

V ten moment ještě pochopitelně nikdo nevěděl, že střelecký účet tohoto klání už byl naplněn. Přesto byly k vidění další pozoruhodné příležitosti. Třeba ta, ve které Roland Sallai v 53. minutě přinutil brankáře Stuttgartu, aby zachraňoval situaci konečky prstů. Nebo když zmíněný maďarský reprezentant následně jenom těsně nedosáhnul na Schlotterbeckovu pobídku. V nastaveném čase odmítnu vyrovnat Hamadi Al Ghaddioui, když po centru Waldemara Antona hlavičkoval v ideální pozici nad freiburskou svatyni. Pro celek z Bádensko-Württemberska se jedná už o druhou porážku v sezoně. Tu třetí bude chtít odvrátit za dva týdny v Commerzbank-Areně ve Frankfurtu, zatímco SC se doma střetne s Kölnem.

1. FSV Mainz 05 - Greuther Fürth 3:0

Góly: 15. Anderson Lucoqui, 18. Ádám Szalai, 90+2. Kevin Stöger

Die Nullfünfer se po příchodu Bo Svenssona začali prezentovat atraktivním fotbalem, který vedl k bodovým ziskům. Na úvod nového ročníku se jim podařilo přehrát RB Lipsko a teď ve 3. kole si smlsli na nováčkovi z jihoněmeckého města, který má proto na kontě stále jenom jeden bodík.

První střela na branku přinesla hned otevírací gól. Postaral se o něj po čtvrt hodině Anderson Lucoqui. Nejprve na Burchertovi sice ztroskotal, nicméně pak se k němu se štěstím dostal míč od Jean-Paula Boëtiuse (který chtěl zřejmě střílet), což vyústilo v housle brankáři - 1:0. Kleeblätter se ani nestihli vzpamatovat z inkasovaného gólu a Ádám Szalai skóroval podruhé, když neomylně skluzem nasměroval do sítě přízemní centr Silvana Widera z pravé strany - 2:0.

Kdo očekával rychlé další trefy, ten musel být zklamán. Ne, že by nebyly k vidění šance. Pod další příležitost se až ve 34. minutě podepsal Dickson Abiama. Jeho hlavička však nebyla úspěšná. Za šest minut nigerijský forvard nahrával tak šikovně, že z toho málem byl vlastní gól v podání Lucoquiho. Domácí obránce stihnul do poločasového hvizdu ještě jedno zakončení, za které nechal Sascha Burchert děkovat.

V 50. minutě to vypadalo, že Stefanu Leitlovi přibydou na čele další vrásky, kdyby ovšem nebyla penalta pro Mohuč odvolána kvůli předcházejícímu ofsajdovému postavení. Následující minuty přinesly pouze decentní či nepřesná zakončení. Více vzruchu přinesla až 83. minutě, ve které brankář Fürthu zahrál mimo vápno rukou. Naštěstí pro něj došlo už krátce předtím k porušení pravidel.

V nastaveném čase nakonec ještě jednou inkasoval. V závěru přímočaré akce dokázal Karim Onisiwo v šestnáctce udržet balon, který následně naservíroval před bránu Kevinu Stögerovi, jenž měl před sebou už celkem snadnou úlohu - 3:0.

Mohuč má tedy o důvod víc, proč se těšit po reprezentační přestávce do Hoffenheimu. Greuther se pokusí doma zaskočit Wolfsburg.

FC Augsburg - Bayer Leverkusen 1:4

Góly: 30. Florian Niederlechner - 3. Iago (vl.), 14. Florian Niederlechner (vl.), 75. Patrik Schick, 81. Florian Wirtz

Už po úvodní čtvrt hodině utkání prohrávali domácí o dvě branky. Obě byly vlastní, přičemž o jednu se postaral Florian Niederlechner, který ovšem ještě v rámci prvního poločasu zvládnul skórovat i do správné sítě a zaznamenal pro svůj klub alespoň čestný úspěch.

Niederlechner o sobě dal vědět už v první minutě, ale Lukas Hradecky celou situaci přečetl. Díky tomu mohli jít hosté za necelých 120 sekund do vedení. Patrik Schick se hnal za balonem, ke kterému měl ve finále o krok blíže augsburský obránce Iago. Jeho lob přes Rafala Gikiewicze byl ukázkový, jenže zapadnul mezi tři tyče nesprávné svatyně - 0:1.

Český útočník, který na letošním EURU skóroval pětkrát, byl znovu vidět krátce po uplynutí úvodní desetiminutovky. Bohužel pro die Werkself mířil nad. Za čtyři minuty už hosté přeci jen vedli o dvě trefy. Po rozehrávce rohového kopu přiletěl centr na přední tyč, který hlavou usměrnil za záda vlastního gólmana Florian Niederlechner - 0:2. Vskutku nepříjemný start do utkání v podání výběru Markuse Weinzierla.

S okamžitou odpovědí se pokusil přispěchat André Hahn. Gólman Hradecky byl ovšem pozorný. Ve 23. minutě měl dost času na střelu Paulinho, ale poněkud se ukopnul. Zanedlouho už byl mladý rodák z Rio de Janeira přesnější, nicméně Gikiewicz si poradil. Díky tomu mohli jeho spoluhráči snížit. Jmenovitě to byl opět Niederlechner, kdo využil špatného počínání Mitchela Bakkera a dotlačil míč za čáru - 1:2.

Ve 40. minutě málem srovnal Ruben Vargas, kdyby jej nevychytala leverkusenská jednička. Těsně před ochodem do šaten byl blízko gólu Patrik Schick. Nakonec se domácím podařilo odkopnout, ale jenom k Moussovi Diabymu, jenž uklízel v podstatě do odkryté klece. Rozhodčí Benjamin Brand však tuhle trefu nemohl uznat, protože Charles Aránguiz zahrál rukou.

Těsně před vypršením úvodní hodiny hry převzal český reprezentant balon od kolegy Diabyho. Ve finále ovšem přestřelil. Dočkal se až čtvrt hodiny poté, když ustál souboj s protihráčem a tvrdou ranou pod břevno nedal muži v rukavicích šanci - 1:3. V 81. minutě šel Gikiewicz proti centru Kerema Demirbaye, jenže Florian Wirtz byl rychlejší a z úhlu trefil přesně prostor mezi třemi tyčemi - 1:4.

Závěrečné minuty patřily rovněž svěřencům Gerarda Seoaneho. Nejprve to byl opět bývalý hráč pražské Sparty nebo Bohemky, kdo v dobré pozici mířil nad. A pátý hřebíček nepřidal ani Amine Adli, protože cílil pouze do pravé tyče. I tak Bayer povede minimálně den tabulku a po reprezentační přestávce přivítá doma Borussii Dortmund. Augsburg zajíždí na stadionu Unionu Berlín.

Arminia Bielefeld - Eintracht Frankfurt 1:1

Góly: 86. Patrick Wimmer - 22. Jens Petter Hauge

Ještě pět minut před koncem řádné hrací doby to vypadalo, že svěřenci Olivera Glasnera odjedou zpět do města nad řekou Mohan s nejtěsnějším možným vítězstvím. Jenže pak udeřil střídající Patrick Wimmer, díky němuž bielefeldský klub připisuje třetí remízu v řadě.

Úvodní nemastná neslaná oťukávaná skončila ve 22. minutě, když Erik Durm přihrávkou pod sebe udělal maximum pro to, aby měl Jens Hauge ideální pozici pro skórování. Jednadvacetiletý norský reprezentant jí také nepohrdnul - 0:1.

Následně se na trávníku trochu přiostřilo, ale Bastian Dankert řešil i ostřejší zákroky domluvou. Ve 35. minutě pobídnul Hrustić hezkým obloučkem Rafaela Borrého, jehož zakončení nebylo z nejpřesnějších. Ajdin Hrustić to pak zkoušel technicky sám, jenže Stefan Ortega jeho úmysl přečetl. V závěru poločasu musel zasahovat dvakrát Kevin Trapp. Žádnou potíž však neměl ani s pokusem Fabiana Kloseho, ani s tím, který jeho směrem vyslal Florian Krüger.

Po změně stran o sobě dal jako první vědět Jacob Laursen. Z tohoto mráčku ovšem nezapršelo, což platilo i v 56. minutě, kdy Hauge nedokázal dorazit míč do odkryté klece. Následně se nepříjemně srazili Ortega s Laursenem, což výrazněji odnesl druhý jmenovaný.

V 66. minutě výborně přihrál Masaya Okugawa kolegovi Robinu Hackovi, jenž napálil spojnici tyče a břevna! Oba domácí borci byli hodně vidět i v minutě šestasedmdesáté. Japonec nastřelil protihráče, zatímco Němec poslal odražený míč mimo zařízení. A do třetice Robin Hack. Tentokrát měl ke gólu opravdu blizoučko. Radost mu ale pokazil na brankové čáře stojící Martin Hinteregger.

Finální podobu dostal výsledek v 86. minutě. Fabian Klos si chtěl balon zřejmě posunout doleva, aby mohl zpoza vápna střílet sám. Jenže mu ho ukradl Patrick Wimmer, což mělo pro die Arminen cenu zlata. Na jeho razantní přízemní střelu totiž Kevin Trapp nedosáhl - 1:1.

Více pozoruhodného už bezmála čtrnáct tisíc diváků a divaček ve SchücoAreně tohoto odpoledne nevidělo.

1. FC Köln - VfL Bochum 2:1

Góly: 82. Louis Schaub, 90+1. Tim Lemperle - 90+4. Simon Zoller

Dvě výhry ze tří zápasů nové sezony, to je bilance, se kterou dost možná ani kouč Kölnu Steffen Baumgart nepočítal. Nicméně do závěrečného kola zbývá odehrát ještě spoustu duelů a i obyčejná reprezentační pauza může tým vyvézt z rytmu. VfL naopak zřejmě přijde vhod.

Už ve 4. minutě se skoro mohlo na RheinEnergieStadionu slavit, kdyby Anthony Modeste po centru Benna Schmitze neorazítkoval pouze vnější stranu tyče. Ve 12. minutě zkusil štěstí Ondrej Duda, nicméně Manuel Riemann se v tomto případě opravdu nezapotil. Následně rozehráli domácí rychlou akci, v jejímž finále zakončoval do brankářova protipohybu Dejan Ljubicic. Videozáznam však potvrdil, že si při přebírání míče pomohl rukou.

Dále se tedy pokračovalo za nerozhodného stavu, který platil i poté, co z otočky střílel Duda. Během úvodní pětačtyřicetiminutovky musela bochumská jednička zasahovat už pouze jednou, a to proti nevýrazné hlavičce Floriana Kainze. Šest minut po startu druhého dějství Simon Zoller našel hlavu Sebastiana Poltera, který mířil jen těsně nad.

V 68. minutě jen o malý kousek minul Jonas Hector. Nově příchozí Tim Lemperle hned pobídnul Modesteho, jehož volej z hranice šestnáctky skončil na levé tyči. Francouzský útočník se do zakončení dostal za sedm minut znovu a i tentokrát mu chyběly centimetry. Všechno tedy musel "rozseknout" až Louis Schaub v minutě dvaaosmdesáté.

Kainz mu z levé strany naservíroval do vápna skvělý centr, na který v podstatě stačilo už jenom nastavit pravačku - 1:0. Pak po rohovém kopu zahrozili die Unabsteigbaren. Jenže ještě předtím, než jim bylo souzeno skórovat, však obdrželi druhou branku. Český záložník Tomáš Ostrák výtečně zpracoval balon, aby jej poslal přímo před hostující svatyni, kde měl před sebou snadnou úlohu pro změnu Tim Lemperle - 2:0.

Velká klika pro Kozly, že skóroval, jelikož následně našel Ganvoula ve vápně Simona Zollera, který si nejprve kulatý předmět zpracoval, načež jej díky teči Jonase Hectora poslal do sítě - 2:1.

Kontaktní zásah ovšem přišel až příliš pozdě, jelikož prakticky hned poté fouknul Benjamin Cortus naposledy do svojí píšťalky a duel ukončil.

Borussia Dortmund - TSG Hoffenheim 3:2

27.08.2021 20:30

Góly: 49. Giovanni Reyna, 69. Jude Bellingham, 90+1. Erling Haaland - 61. Christoph Baumgartner, 90. Munas Dabbur

Když v poslední minutě řádné hrací doby vyrovnal hostující Munas Dabbur na 2:2, vypadalo to, že tenhle duel skončí stejně jako v únoru dělbou bodů. To by však domácí nesměli mít v kádru Erlinga Haalanda, který tedy hned po rozehrávce už nastaveném čase zařídil pro svůj klub další tři body. Kdo ví, jestli nebyly poslední, protože se v souvislosti s norským supertalentem spekuluje o přestupu do PSG.

V každém případě úvod zápasu patřil jinému borci. Po přihrávce od Sebastiana Rudyho orazítkoval hlavou tyč Andrej Kramarić. V 10. minutě zakončoval stejnou částí těla Manuel Akanji, jenže trochu pozapomněl na to, že by bylo dobré umísťovat jinam, než do středu brány. Těsně před uplynutím úvodní půl hodiny se osmělil z první Marco Reus. Úspěšný ale nebyl. A stejně se mu vedlo i krátce poté, když jej svou přihrávkou pobídnul Haaland.

Útočník s devítkou na zádech pak nevyužil zaváhání Angela Stillera. Ve 40. minutě se ve výborné šanci ocitnul Christoph Baumgartner, ale Gregor Kobel dokázal jeho střelu vyrazit - jak by se řeklo hokejovou terminologií - pravým betonem. Poločas zakončil tvrdou ranou Donyell Malen. Oliver Baumann byl ovšem pozorný, takže do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Ten trval pouze do 49. minuty. Jude Bellingham pak posunul na Giovanniho Reynu, který zůstal na hranici šestnáctky zcela osamocen a na jehož skákavou střelu k pravé tyči gólman nedosáhnul - 1:0. Po hodině hry zatoužil po odpovědi Kramarić, nicméně se musel sklonit před uměním dortmundské jedničky. Ta kapitulovala až necelých šedesát sekund poté, jelikož Dennis Geiger na pravé straně skvěle uvolnil Baumgartnera, jenž cílil z úhlu do protilehlého rohu brány - 1:1.

V 68. minutě zahrávali Černožlutí roh a po hlavičce Akandjiho skončil kulatý předmět na horní síti. Hned poté odvrátil David Raum centr pouze k Bellinghamovi, který se z hranice velkého čtverce trefil po zemi přesně k tyči - 2:1. V 75. minutě fauloval Axel Witsel Kramariće a TSG dostali příležitost zahrávat standardní situaci z velice výhodné pozice. Nakonec střílel sám faulovaný a Kobel měl co dělat, aby míč vytěsnil nad břevno.

V 90. minutě rozehrávali hosté roh, který Kevin Akpoguma prodloužil na zadní tyč, kde ve skluzu skóroval Munas Dabbur. Velká škoda pro výběr Marca Roseho, že se jeho jmenovec Reus poněkud pozapomněl - 2:2. Nicméně ihned poté dělal Baumann, co mohl. Ale na druhou dorážku od Haalanda, který poslal balon prakticky jedinou možnou cestičkou vedle Stefana Posche, holt nemohl při nejlepší vůli dosáhnout - 3:2.