sobota 4.5 20:00 - MC Fabrika, České Budějovice

Koncert.

• Slavičí dům - pozvánka na benefiční představení

sobota 4.5 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

Divadelní představení.

PÍSEK – Písečtí hokejisté v pátek 27. srpna odehráli už čtvrtý přípravný zápas na novou sezonu druhé ligy. Po výhrách nad Příbramí, Linzem a Klatovy přivítali na svém stadionu juniorku rakouského Salcburgu, která nastupuje v seniorské alpské lize a v České republice absolvovala soustředění. Od úvodního vhazování se hrál hokej nahoru dolu a bylo jasné, že celek Luboše Roba s rakouskými mladíky nečeká nic lehkého. Střelecky se jako první sice osmělili Králové, když se prosadil Stanislav Dosek. Ještě do první pauzy ale hosté stav otočili. Ve druhé části vstřelily oba týmy po dvou gólech a do závěrečné dvacetiminutovky šli žlutomodří s jednogólovým mankem. V poslední třetině se na hřišti přitvrdilo a hráči obou mužstev nešli pro ostřejší zákroky daleko. Mladíkům Salcburgu se díky dvěma slepeným brankám podařilo odskočit, Písek už jen před závěrečnou sirénou korigoval na konečných 4:6.

IHC Králové Písek – EC Red Bull Salzburg II 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Dosek (Čížek, Bednařík), 21. Volf (Turek), 38. Čížek (Bednařík), 60. Januška (Sýbek) – 9. Krening (Purdeller), 10. Auer (Maier), 33. Kanzig (Hengelmuler), 34. Maier (Auer), 52. Krening, 53. Kanzig (Lipiansky)
Rozhodčí: Poskočil – Šperl, Mitáš. Vyloučení: 5:7(+10 Bednařík). Využití: 1:0. V oslabení: 2:1. Diváků: 250
Písek: Kříž (32. D. Novák) – Dudáček, Dvořák, Dosek, Turek, Hanus, F. Novák, Tampier – Sýbek, Volf, Šuhaj, Matějka, Čížek, Bednařík, Karbulka, Januška, Brož, Rod, Novotný
Salzburg: Wieser – Lehmus, Schwaiger, Venier, Kanzig, Ettwein, Fischer, Krening, Pronin, Hengelmuler, Auer, Maier, Harnisch, Lipiansky, Gschliesser, Cernik, Purdeller, Heigl, Eham

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný a do šancí se dostávaly oba týmy. Domácí tribuny rozjásal v 7. minutě Stanislav Dosek, který po přihrávce Jakuba Čížka otevřel skóre – 1:0. Písek se ale z vedení neradoval dlouho. Už o dvě minuty později vrátil nerozhodný stav na světelnou tabuli Krening a o minutu později dokonal obrat Auer – 1:2. Do druhé části vstoupili lépe domácí a už po devětatřiceti sekundách se na svého soupeře dotáhli. Ve vlastním oslabení se prosadil Lukáš Volf – 2:2. Zlom přišel po polovině utkání, kdy se hosté díky dvěma slepeným gólům Kanziga a Maiera dostali do dvougólového vedení -2:4. Domácí se dostali na dostřel před druhou přestávkou a opět to bylo v čase, kdy měli v poli o jednoho muže méně. Hostující obraně unikl Jakub Čížek a svou akci dotáhl až do zdárného konce – 3:4. Salcburg se dostal do trháku deset minut před koncem zápasu, kdy po trefách Kreninga a Kanziga odskočil na rozdíl tří branek. Potom se hra kouskovala neustálými fauly a potyčkami a Písečtí už se moc do hry nedostávali. Až v poslední sekundě upravil v přesilovce na konečných 4:6 František Januška.