neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Soběslav stále mezi nejlepšími! S Chebem ji nezastavilo ani Bouchalovo vyloučení

Spartak Soběslav porazil Hvězdu Cheb 3:0, ačkoliv hrál hodinu v oslabení. , Autor: Josef Janda

Spartak Soběslav porazil Hvězdu Cheb 3:0, ačkoliv hrál hodinu v oslabení.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV - Fotbalisté soběslavského Spartaku vstoupili do utkání 4. divizního kola skvěle. Už ve 4. minutě hlavičkoval přesně Aleš Kutner. Za jednobrankového náskoku však zatáhl Petr Bouchal po půlhodině hry za záchrannou brzdu a Komberce postupujícího na brankáře Července stáhl k zemi. Mladý rozhodčí Mach tasil červenou kartu, výraznější komplikace však Soběslavští neřešili. Hned za pět minut totiž zvýšil Tadeáš Hájek a čtyři minuty po přestávce posunul skóre na 3:0 dalším gólem v deseti Filip Vaněk. Hosté hodinovou přesilovku vůbec nevyužili a opouštěli Soběslav bez vstřeleného gólu. Spartaku opět zachytal brankář Martin Červenec a rovněž ve druhém letošním domácím zápase neinkasoval. V příštím kole se představí Soběslav v sobotu 28. srpna na hřišti Doubravky, která čeká na vítězství i po čtvrtém zápase.

TJ Spartak Soběslav – FK Hvězda Cheb 3:0 (2:0), branky: 4. Kutner, 36. Hájek, 49. Vaněk, rozhodčí Mach – Depeš, Blatný, ŽK (2-2): 53. M. Mazouch, 68. Pavlík – 47. Janda, 61. Macháček, ČK (1-0): 31. Bouchal, 232 diváků.

Soběslav: Červenec – Pavlík, Bouchal, Boháč, Hromada (74. Maršík) – T. Mazouch, M. Mazouch (67. Pokorný), Boucník (88. Podráský), Vaněk (88. Rubick) – Kutner, Hájek (74. Podhradský).

Cheb: Wagneter – Pilař (46. Hrotek), Znak, Komberec (58. Macháček), L. Kompit, Beneš (67. Mácha), Sláma, Janda (67. F. Kompit), Netrval, Bauer, Anděl.

Ve středečním Týdeníku Táborsko přineseme k zápasu v Soběslavi další podrobnosti.

Trenér Soběslavi Radek Hajič zhodnotí utkání a zmíní, proč i v deseti jeho svěřenci uspěli. Dále prozradí, proč s týmem k dalšímu utkání na hřišti Doubravky nepojede.