Jiří Přívratský je trojnásobným akademickým mistrem Česka ve sportovní střelbě

Šampionát se již tradičně konal v Plzni-Lobzích, tentokrát o víkendu 14. – 15. srpna 2021 soutěžilo celkem 51 závodníků a závodnic z 19 vysokých a vyšších odborných škol o tituly akademických mistrů a mistryň ve sportovní střelbě pro rok 2021.

Pro muže byly na programu disciplíny vzduchová puška 60 ran, vzduchová pistole 60 ran, sportovní pistole 30 + 30 ran, libovolná malorážka 60 ran, libovolná malorážka 3 x 20 ran, libovolná pistole 60 ran a rychlopalná pistole 2 x 30 ran. Ženy soutěžily v disciplínách vzduchová puška 60 ran, vzduchová pistole 60 ran, sportovní pistole 30 + 30 ran, sportovní malorážka 60 ran a sportovní malorážka 3 x 20 ran.

Nejúspěšnějším závodníkem sportovně-střeleckého víkendu v Plzni se stal Jiří Přívratský (Práv. F ZČU), účastník nedávno skončené olympiády v Tokiu, na níž vybojoval 14. místo (VzPu 60) a 16. místo (puška 50 m tři polohy). Na akademickém mistrovství ČR zvítězil v disciplínách vzduchová puška 60 ran, libovolná malorážka 3 x 20 ran a libovolná malorážka 60 ran (vleže). Stal se tak hned trojnásobným akademickým mistrem ČR pro rok 2021.

Dvě vítězství si z Plzně odváží Anna Dědová (FF UK), která ovládla disciplíny vzduchová pistole 60 ran a sportovní pistole 30 + 30 ran. Ze dvou zlatých medailí se radovala i Sabina Thurnwaldová (FF ZČU), která zvítězila v disciplínách sportovní malorážka 3 x 20 ran a sportovní malorážka 60 ran (vleže). Dvojnásobným akademickým šampionem se letos stal i student FAV ZČU Matěj Rampula, který nenašel přemožitele v disciplínách sportovní pistole 30 + 30 ran a rychlopalná pistole 2 x 30 ran.

V disciplíně vzduchová pistole 60 ran se mezi muži z vítězství radoval Pavel Schejbal (FEL ZČU). Akademickým mistrem v disciplíně libovolná pistole 60 ran se stal Jakub Sochor (FJFI ČVUT). Karolína Brabcová (VOŠ ZMVS Plzeň) pak zvítězila v disciplíně vzduchová puška 60 ran mezi ženami.

Kompletní výsledky z akademického mistrovství ČR 2021 ve sportovní střelbě naleznete ke stažení na stránkách České asociace akademických technických sportů.

(Daniela Markupová, SportovníListy.cz, foto: archiv ČAATS, z.s. - Klub technických sportů Plzeň)