Cykloserver.cz

Aktuality

Prima CUP pokračoval závodem Segaredo Sahara Race!

16.8.2021 18:39

Srpnový závod seriálu Prima CUP Segafredo Sahara Race se uskutečnil opět za skvělého slunečného počasí připomínající pouštní podmínky.

Bookmark and Share

Závod odstartoval tradičně pátečními nočními závody, které si užili jak děti, tak dospělí. Závod na 50 minut ovládli David Dvořák z týmu Mondraker Racing Team a Natálie Žídková.

Trať byla ojedinělá, když na účastníky čekalo několik zajímavostí, s nimiž se na závodech běžně nepotkají. Kromě připravených trailů v blízkém lese byl dominantou závodu přejezd 110 metrové lávky těsně před cílem.

V sobotním závodě si mohli cyklisté vybrat ze dvou délek tras na 15 a 30 kilometrů. Na kratší trase suverénně zvítězili sourozenci František Hojka a Štěpánka Hojková z týmu Expres CZ-Tufo Team Kolín. V náročném závodě na 30 kilometrů se stal vítězem Josef Schejbal z týmu Cyklo Bendl. Mezi ženami podala vítězný výkon Dagmar Tučková z týmu Unitop ČR.

Nočních závodů a také závodu na 15 kilometrů se účastnil také olympijský vítěz z Nagana hokejista Dominik Hašek, který byl také kapitánem týmu Segafredo, který byl složený z účastníků soutěže. Členové se tak mohli s Dominikem osobně setkat a vyfotit.

Novinkou závodu, kde se vše točilo okolo výborné kávy, byl odpolední hromadný závod na 20 kilometrů, v němž si pro vítězství dojeli David Dvořák z celku Mondraker Racing Team a Táňa Metelková v barvách OK99 Hradec Králové.

Na akci nechyběly ani dětské závody do 10 let. Zpestřením pro děti bylo také hledání pokladu ukrytého v písku, přesněji dřevěné truhly, s pokladem od partnerů seriálu.

Seriál Prima CUP pokračuje 28. srpna závodem Silesia Bike Marathon v Opavě. Závod je vypsán současně jako ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu a účastní se ho nejen domácí maratonská špička. Vybírat je možné ze tří náročných tras a na své si přijdou i děti.

Diskusní fórum pro: "Prima CUP pokračoval závodem Segaredo Sahara Race!"