Katie Compton suspendována kvůli dopingovému nálezu

Legendární americká cyklokrosařka Katie Compton byla suspendována americkou antidopingovou agenturou (USADA) kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu, zprávu oznámil v nočních hodinách server Cyclingnews.com.  V jejích vzorcích při mimozávodní kontrole ze 16. září 2020 byly nalezeny anabolické steroidy, které podporují růst svalů. Od tohoto data bude platit i její čtyřletá stopka, což pro dvaačtyřicetiletou cyklokrosařku znamená konec kariéry. Od 16. září 2020 budou také smazány všechny její závodní výsledky.

Na letošním MS cyklokrosařů v Oostende Katie skončila na 21. místě, tímto závodem se rozloučila s Evropou, a dnes to vypadá, že i s kariérou...

Přitom v lednu tohoto roku se na mistrovství světa v belgickém Oostende zúčastnila svého posledního velkého závodu v Evropě, i přesto se ale nadále chtěla soustředit na závody v zámoří. Svou dlouholetou kariéru pak plánovala zakončit na světovém šampionátu v americkém Fayteville, tento cíl už ale nesplní. Sama se ovšem obviněním brání a veškerou kritiku striktně odmítá.

"K této zprávě mohu jen dodat, že jsem byla vždy čistou sportovkyní. Jsem hrdá na to, jak dlouhou a úspěšnou kariéru jsem i přes všechny zdravotní problémy měla. Vždy si budu vážit úspěchů a nových tváří, které mi cyklistika dala. Zároveň si ale musím přiznat, že mi přinesla spoustu zármutku a zklamání a teď jsem emocionálně i duševně vyčerpaná. Ukončit takhle kariéru je prostě zdrcující. Fyzicky to bolí a je mi z toho neuvěřitelně smutno," uvedla ve svém prohlášení.

12.08.2021 - Závody - autor: Jan Nemec - 4981x cyklokros katie compton
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

1. Světový pohárKalendář Světového poháru v cyklokrosu pro sezónu 2024/25 je na světě
    Kalendář Světového poháru v cyklokrosu pro sezónu 2024/25 je na světě
  2. ZávodyFotogalerie: Mistrovství světa v cyklokrosu Tábor 2024
    Fotogalerie: Mistrovství světa v cyklokrosu Tábor 2024
  3. Mistrovství světaZdeněk Štybar: "Nemohl jsem se rozloučit na lepším místě"
    Zdeněk Štybar: "Nemohl jsem se rozloučit na lepším místě"
  4. Mistrovství světaBoroš v Táboře vyrovnal své maximum, dojel sedmý, Van der Poel pošesté mistrem