SESTŘIH: Monaco - Sparta 3:1. Zázrak nepřišel, hosty čeká Evropská liga

21
Video se připravuje ...
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Sparty si Ligu mistrů v této sezoně nezahrají, v konfrontaci s Monakem padli i podruhé, po domácí prohře 0:2 jim definitivní stopku vystavil výsledek 1:3 z Francie. Svěřenci Pavla Vrby neproměnili v úvodu dvě velké šance po chybách brankáře a ve druhém poločase je ztrestali Gelson Martins a Aleksandr Golovin. V 78. minutě snížil David Moberg Karlsson, ale šanci aspoň na bod hned zmrazil Diop. Sparta v kvalifikaci Ligy mistrů neuspěla poosmé v řadě, ale na podzim si zahraje skupinu Evropské ligy.

Domácí: 50. Martins, 55. Golovin, 81. Diop

Hosté: 78. Karlsson

Domácí: Nübel – Sidibé, Disasi, Badiashile, Oliveira Silva (60. Jakobs) – Gelson Martins (59. Diatta), Tchouaméni (60. Matazo), Fofana, Golovin (60. Diop) – Ben Yedder (C), Volland (67. Fabregas)

Hosté: Nita – Wiesner (84. Gabriel), Panák, Hancko, Polidar – Pešek (67. Karlsson), Souček, Sáček (59. Pulkrab), Pavelka (C), Karabec (83. Patrák) – Hložek (66. Minčev)

Karty

Domácí: Tchouaméni

Hosté: Wiesner, Pulkrab

Orsato (ITA) – Preti (ITA), Giallatini (ITA)

Stade Louis II, Monaco

Svěřenci trenéra Nika Kovače se v závěrečném play off představí proti Šachtaru Doněck. Letenští si postupem do hlavní fáze Evropské ligy vydělali 3,63 milionu eur (přes 92 milionů korun).

Sparta, které kvůli zranění mimo jiné chyběl i kapitán Dočkal, si díky vysokému presinku vytvořila úvodní příležitost po necelé minutě hry. Fofana špatně rozehrál, ale Pavelka ve slibné pozici zpoza vápna značně přestřelil.

Ve 14. minutě se situace po aktivním napadání Pražanů opakovala. Gólman Nübel nahrál přímo Sáčkovi, jenže hosté ani napodruhé domácí nepotrestali.

Na druhé straně Golovin vyslal do úniku Vollanda, Nita ale jeho střelu vytáhl. Rumunský brankář se vyznamenal i v nastavení prvního poločasu, když vytěsnil na roh Golovinovu dalekonosnou ránu do šibenice.

Po přestávce Volland proti Nitovi znovu neuspěl a Martins po následném rohu vypálil vedle. V 50. minutě se ale domácí prosadili. Martins obehrál ve vápně Polidara a z úhlu pomocí odrazu od břevna propálil Nitu.

Osminásobného francouzského mistra úvodní trefa nakopla a o šest minut později zvýšil. Kapitán Ben Yedder si v šestnáctce počkal na nabíhajícího Golovina, který se přízemní střelou nemýlil. Ruský záložník se při zakončení zranil a musel vystřídat.

V 64. minutě skóroval Hložek, jeho trefa ale kvůli těsnému ofsajdu neplatila. O necelou čtvrthodinu později hosté snížili zásluhou Karlssonovy přízemní střely do Nübelova protipohybu.

Třetí celek uplynulé sezony Ligue 1 si ale rychle vzal dvougólové vedení zpátky. Diop si ve vápně poradil s Panákem a nedal Nitovi šanci.

Sparta potvrdila nelichotivou pohárovou bilanci proti francouzským celkům. Ve 13 duelech (bez Poháru Intertoto) zvítězila jen ve dvou. Naopak knížecí klub vyhrál proti českému týmu i třetí zápas.

Klíčové momenty utkání

Monaco - Sparta: A je to zase o dva góly. Diop si pohrál s Panákem a prostřelil Nitu - 3:1!

Monaco - Sparta: Letenští se dočkali! Další zaváhání Nübela už vytrestal Karlsson - 2:1!

Monaco - Sparta: Hložek mohl vrátit Spartu do utkání, gól mu ale sebral hodně sporný ofsajd

Monaco - Sparta: Hosté v křeči, druhý gól Francouzů přidává Golovin - 2:0!

Monaco - Sparta: Domácí jdou do vedení, z úhlu Nitu propálil Martins - 1:0!

Monaco - Sparta: Povedenou ránu Golovina vystřídal ještě lepší zákrok Nity! 45+1

Monaco - Sparta: Karabec se dožadoval penalty, sudí byl však neoblomný

Monaco - Sparta: Do brejku se hnal Ben Yedder, jeho pokus včas zblokoval Hancko

Monaco - Sparta: Ve Francii přituhuje! I tuhle střelu Vollanda však zlikvidoval Nita

Monaco - Sparta: Obrovská šance domácích! Volland se řítil sám na Nitu, ten drží Spartu nad vodou!

Monaco - Sparta : Jedovatou ránu Martinse likviduje skvělý Nita

Monaco - Sparta: Gólman Nübel si hraje s ohněm, gól Sparty visel ve vzduchu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Monaco - Sparta: Ledabylost domácích mohl hned v úvodu vytrestat Pavelka, bránu ale přestřelil!

Limberského namíchl Vrba: Kotouly ať nechá v Plzni. Co mu radil zlepšit?

SESTŘIH: Sparta - Karviná 2:0. Pohodlný triumf Letenských, Hložek rozhodl obstřelem

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

21

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.