JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

Viktoriáni v závěru odvrátili debakl, ve Walesu přesto prohráli 2:4

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 5. srpen 2021 22:56
Viktoriáni v závěru odvrátili debakl, ve Walesu přesto prohráli 2:4 foto: FC Viktoria Plzeň

První ze dvou zápasů 3. předkola Evropské konferenční ligy má Viktoria Plzeň za sebou. V odvetě na domácí půdě bude muset zabrat, protože duel ve Walesu se jí nepovedl podle vlastních představ. FCVP prohrála s TNS 2:4, když hrozivě vypadající skóre 0:4 v závěru dvěma góly upravili Jean-David Beauguel a Adriel Ba Loua.

Západočeši začali v Cardiffu velmi aktivně a už v 5. minutě měli stoprocentní šanci. Po centru Matěje Hybše se míč dostal až k Joelu Kayambovi, jehož střelu vychytal Paul Harrison. Z následné dorážky do prázdné brány pak Pavel Šulc trefil jen tyč. Viktoriáni sice byli stále aktivní na balonu, ale ze své první možnosti se radovali hráči TSN. Hlavičkou se po rohovém kopu prosadil Blaine Hudson.

A za deset minut bylo ještě hůř, Jakub Brabec zahrál ve vápně rukou a nařízenou penaltu suverénně proměnil Declan McManus. Plzeňané ale nesložili zbraně, a ještě do konce poločasu se snažili snížit. Nejprve pálil těsně vedle Miroslav Káčer, ještě větší šanci měl pak před odchodem do kabin znovu Šulc, jenže po zpětné přihrávce Kayamby v dobré pozici netrefil balon.

Hosté jako by si ve čtvrtek večer vybrali všechnu smůlu. Zkraje druhé půle The New Saints dostalo možnost po faulu Radima Řezníka kopat další penaltu, kterou znovu McManus proměnil a bylo to tak už 3:0 pro Velšany. Fotbalisté Plzně se nedočkali gólu ani po rohu Adriela Ba Louy, kdy posadil míč přímo na hlavu Jeana-Davida Beauguela, jehož skvěle vychytal Harrison.

Čtvrt hodiny před koncem povedenou střelou na zadní tyč završil hattrick McManus a TNS poslal již do čtyřgólového vedení. Závěr však patřil viktoriánům! V 89. minutě se trefil Beauguel a v páté minutě nastavení ještě přidal krásnou branku střídající Adriel Ba Loua. Přesto svěřenci Michala Bílka budou muset v odvetě máknout, z Walesu odjíždí s prohrou 2:4.