Slovenský vicemistr Matúš Štoček, hájící letos barvy Topforex ATT Investments, opět prokázal, že v posledních týdnech jezdí ve velké pohodě, a v sobotu si v Záboří dospurtoval pro triumf v pátém závodě Škoda Cupu.

„Matúšova výkonnost v průběhu sezóny stoupá a troufám si tvrdit, že se z něj stává jeden z lídrů našeho týmu,“ okomentoval umístění svého svěřence sportovní ředitel Topforex ATT Investments Petr Kaltofen. „Nutno podotknout, že za individuálními úspěchy vždy stojí výborně fungující tým,“ dodal.

Po sérii startů v zahraničí se závodníci Topforex ATT Investments ukázali před českým publikem, když startovali v závodě Českého poháru v Záboří. Závodit se začalo až v polovině trasy, kdy pelotonu ujela sedmička závodníků včetně Karla Tyrpekla. V devátém okruhu je začala stíhat další skupina závodníků, ve které jel i budoucí vítěz Matúš Štoček.

V 11. kole byla vedoucí skupina dojeta a oba zástupci Topforex ATT Investments tak drželi šanci na přední umístění, navíc v čele pelotonu, který uprchlíky stíhal, byli jejich ostatní týmoví kolegové vedení Karlem Camrdou, vedoucím závodníkem kategorie do 23 let.

Závěrečný cílový spurt vyšel Matúši Štočkovi, druhý dojel Matěj Zahálka z Elkov Kasper a třetí Michal Schuran z AC Sparta Praha. Karel Tyrpekl pak dojel do cíle pátý.

V průběžném pořadí Škoda Cupu je za Danielem Turkem a Michaelem Kukerlem na bronzové pozici benjamínek týmu Karel Camrda. Ten si udržel vedení i v kategorii U23. Na 2. místě kategorie U23 figuruje jeho týmový kolega Tyrpekl, na 4. místě Tomáš Bárta a v TOP 10 je i šestý Tomáš Jakoubek.

Topforex ATT Investments se výbornými výkony svých svěřenců také dostal do čela soutěže týmů.

GP Kranj

Na sobotní úspěšný závod navázala v neděli jednoetapová GP Kranj. Šestice Štoček, Tyrpekl, Petruš, Klabouch, Fiala, Bárta se musela vyrovnat s velmi náročnými podmínkami, protože ve Slovinsku panují tropické teploty. 157 kilometrů dlouhou trať, skládající se z 13 okruhů, nejlépe zvládl Riccardo Verza ze stáje Zalf Euromobil Fior, Jiří Petruš dojel jako nejlepší závodník Topforex ATT Investments na 16. místě.