• Čarodějnické odpoledne

Čtvrtek 25.4 15:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Na Sadech, České Budějovice

• Tvořivý rok – gravírování

Čtvrtek 25.4 16:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Čtyři Dvory, Emy Destinové 46, České Budějovice

Dynamo na úvod sezony udolalo Teplice. Hrdinou brankář Vorel

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Po létu plném změn od přebudování kádru, zařazení nových minimálně na papíře velmi kvalitních posil, přes nové dresy až po nového majitele dnes vstoupili fotbalisté SK Dynamo České Budějovice do nového ligového ročníku doma proti Teplicím. V první půli ale vypadali domácí hodně nervózně, Teplice je přehrávaly a vytvořily si dvě velké příležitosti. V obou případech však zakročil budějovický brankář Vojtěch Vorel. Jednou si poradil i s koncovkou Davida Ledeckého, ještě loni svého spoluhráče, který zamířil z Dynama právě do Teplic. Po změně stran se obraz hry změnil a Dynamo se nakonec dočkalo kýžené rozdílové branky, kterou vsítil v 61. minutě jeden z noviců, Ondřej Mihálik – 1:0.

Od vstřeleného gólu Českým Budějovicím narostla křídla. Svěřenci trenéra Davida Horejše začali lépe kombinovat a drželi míč, kontrolovali vývoj utkání. Až v závěru hosté zjednodušili hru a dostali se ještě do jedné šance. Opět ale čaroval Vojtěch Vorel a začal sezonu čistým kontem. Na Střeleckém ostrově, kde jinak prožil úspěšné angažmá, tak neskóroval nejen David Ledecký, ale ani žádný z jeho současných spoluhráčů. „Utkání pro mě bylo pikantní. Věřil jsem, že dám gól a něco tady uhrajeme, ale bohužel. Věřím, že i když jsme nebodovali, tak se odpíchneme alespoň od dnešního výkonu. Nemáme se za co stydět a jedeme domů se vztyčenou hlavou," uvedl na pozápasové tiskové konferenci Ledecký.

Druhé utkání čeká Jihočechy v neděli 1. srpna od 16 hodin na hřišti účastníka evropských pohárů Slovácka, které v prvním kole vyloupilo Liberec (0:1).

SK Dynamo ČB – FK Teplice 1:0

(0:0). Branka: 61. Mihálik. ŽK: 2–2 (Skovajsa, Vorel – Ledecký, Černý). Rozhodčí: Klíma – Hrabovský, Leška. Přihlíželo 2147 diváků.

České Budějovice: Vorel – Čolič, Havel, Králik, Skovajsa – Hellebrand (57. Javorek), Čavoš – Hora (76. Valenta), Mihálik, Mršič (57. Brandner) – Škoda (89. Bassey).

Teplice: Grigar – Vondrášek (19. Černý), Knapík, Chlumecký, Hyčka (82. Droehnle) – Jukl, Mareček – Laňka, Trubač (69. Krunert), Moulis (69. Švanda) – Ledecký (69. Mareš).

Hodnocení trenérů

David Horejš, České Budějovice: „Jsem hlavně rád, že jsme do soutěže vstoupili vítězně a získali tři body. Je třeba říct, že první půle z naší strany nebyla dobrá. Byla na nás vidět obrovská nervozita, dolehla na nás tíha úvodního utkání. Kazili jsme, nefungovaly nám věci, na kterých jsme chtěli mít postavenou hru. Pohybovali jsme se ve špatných prostorech. Soupeř měl dvě velké šance, kdy nás obrovsky podržel Vojta Vorel. Ve druhé půli se nám povedlo zlepšit hru, pomohla nám střídání, která jsme udělali. Díky Pištovi Mihálikovi se nám podařilo vstřelit branku, závěr utkání už jsme spíš ubojovali a ubránili. Někdy to tak je a bodů si moc ceníme, ale věřím, že výkony budeme předvádět lepší."

Radim Kučera, Teplice: „Myslím si, že hlavně v prvním poločase jsme si vytvořili dostatek šancí, abychom šli do vedení. Hráči po celé utkání odvedli velice solidní výkon. Střeleckých pokusů jsme měli hodně, ale vůbec nic jsme nevyužili. Druhý poločas už byl obezřetnější, ale dostali jsme smolnou a ztečovanou branku, která rozhodla. Už jsme nebyli schopni vyrovnat. Mrzí mě, že kluci nebyli oceněni za svůj výkon, protože minimálně na bod jsme měli. Strašně to bolí. Ale věřím, že se nám to vrátí v dalších zápasech."