Na jediné vrchařské prémii, do které se najelo hned po ostrém startu, se hodně závodilo, protože šanci mělo několik závodníků. Dres pro nejlepšího vrchaře si tu 4. místem pohlídal Alexis Guerin z Vorarlbergu.

Po speciální prémii K70, která byla umístěna na 40. km, se od pelotonu oddělila osmička cyklistů včetně Adama Ťoupalíka (Elkov Kasper). Hlavní pole, v němž pracovalo vícero týmů, ale největší zájem mělo Lotto Soudal U23, si je drželo po celou etapu na dostřel tak, aby je mohlo včas dojet. Což se stalo zhruba 4 km před cílem.

Za borci Uno-X Jakub Ťoupalík

V popředí letícího balíku se v druhé desítce držel Jakub Ťoupalík a nakonec mu to dalo na 13. místo jako nejlepšímu z našich cyklistů v této etapě. Dominik Neuman (oba Elkov Kasper), který byl určen jako lídr do spurtu, měl 8 km před cílem defekt a nestihl se vrátit.

Etapu vyhrál Arnaud De Lie, čímž si zajistil prvenství v bodovací soutěži. Mladíky vyhrál Leon Heinschke, týmový kolega Pavla Bittnera v DT DSM.

Nejcennější kategorii, soutěž jednotlivců, vyhrál vítěz včerejší etapy José Félix Parra (Equipo Kern Pharma). Jakub Otruba (Elkov Kasper) je klasifikován na 13. místě.

I v týmech byl nejúspěšnější španělský Kern Pharma. Elkov Kasper se umístil na 4. příčce.