Polský Visegard 4 se jel nedaleko Wroclawi na rovinaté trati a nad dvou okruzích, menším městském a větším mimo město, přičemž z něho se pak ještě dojelo do cílového místa. Celkem cyklisté absolvovali 147 km. Podle očekávání došlo na hromadný závěr, v němž se prosadili sprinteři. Vítězem byl určen izraelský sprinter z Israel Start-Up Nation Itamar Einhorn, který tu jel v týmu Israele.

Do první desítky se kromě Kaňkovského a Ťoupalíka vešli z našich cyklistů ještě 8. Petr Fiala (Topforex ATT Investments) a 9. Pavel Kelemen (Dukla Praha). Všichni si připsali čas vítěze stejně jako 30 dalších závodníků, mezi nimi 8 Čechů: Jan Stöhr (CAT), Kmínek a Rotter (Favorit Brno), Petr Kelemen a Jan Bárta (Elkov Kasper) a Klabouch, Petruš a Tyrpekl (Topforex ATT Investments).

„Posledních 15 kilometrů jsme to vzali na sebe a až do cílového prostoru jsme jeli na špici. Podařilo se nám peloton rozdělit a setřást pomalejší jezdce. Chtěli jsme spolu s Honzou Bártou připravit co nejlepší pozici pro Adama Ťoupalíka. Když ho ale 400 metrů před cílem zavřeli, věděl jsem, že musím bojovat až do konce sám. Jsem naštvaný na rozhodčí a na oficiálně uznaného vítěze Einhorna, který si zatáčku 300 metrů před cílem zkrátil po chodníku mimo trať a dostal se díky tomu před nás. Podali jsme protest, protože to viděla spousta závodníků, ale rozhodčí ho neuznali. Mrzí mě to jednak proto, že jsem mohl vyhrát UCI závod, ale hlavně kvůli tomu, že tohle se opravdu nedělá, a i když jsme odvedli kus práce, tak prohřešek není potrestán a vítězství má někdo jiný,“ popsal závěr závodu Alois Kaňkovský.

Adam Ťoupalík doplnil: „Bylo jasné, kteří závodníci mě můžou v celkovém hodnocení ohrožovat, a proto jsme podle týmové taktiky hlídali především tyto jezdce. Předem jsme se domluvili, že závěrečný sprint pojedeme na mě a na Lojzu Kaňkovského. Přede mě skočil jeden z jezdců, ztratil jsem sice kontakt s úplnou špicí, ale bojoval jsem o každou příčku a každý bod. Dojel jsem na 6. místě a to jako pojistka žlutého dresu stačilo.“

Na závod Puchar MON se přesunula většina startovního pole z Dookola Mazowsza s výjimkou Elkov Kasper. V průběhu rovinatého závodu byli dnes aktivní i závodníci Tufo Pardus Prostějov především tím, že se snažili chodit do úniků. Závod ale stejně skončil spurtem, přičemž čas vítěze obdrželo 69 závodníků. Vyhrál Louis Bendixen, kterému se podařilo poodjet početnému pelotonu, spurt balíku vyhrál jeho týmový kolega Tord Gudmestad. Během pěti dnů vyhráli borci norského Coop čtyři etapy!

Z českých cyklistů dokončil nejlépe na 10. místě sprinter Topforex ATT Investments Tomáš Bárta. Daniel Babor, na nějž vsázeli Prostějovští, skončil až na 22. místě jako druhý nejlepší z Čechů.