Klokani řádili, Liberec podlehl v generálce na ligu Regensburgu, Hubník zachránil remízu

Aktualizováno

Letní příprava pomalu končí. Fotbalisté Liberce v generálce na ligu v Pasově svedli souboj s Regensburgem z druhé německé bundesligy, vyrovnaný zápas nakonec prohráli 0:1. Klokani si naopak zařádili, Bohemians 1905 porazili Senicu 5:0. Zkušený stoper Hubník pak zachránil Olomouci remízu 1:1 s polskou Gdyní. Teplice doma podlehly druholigové Dukle 1:2. České Budějovice v Rakousku podlehly kyperskému Pafosu 0:1.

Tomáš Necid z Bohemians se trefil.

Klokani na soustředění v Rakousku od začátku kráčeli v generálce se Senicí za vítězstvím a nastříleli pět gólů. Hned dvakrát se trefil Chramosta, ve druhém případě z penalty.

Slovan sehrál v Pasově s druholigovým Regensburgem vyrovnaný duel. Těsně před koncem soupeř s přehledem proměnil penaltu a Liberec už nedokázal na inkasovanou branku zareagovat, takže prohrál 0:1.

Sigma Olomouc remizovala s druholigovým polským týmem Arka Gdynia 1:1. Hanáci brzy prohrávali, o vyrovnání se v 71. minutě postaral Roman Hubník. Posléze měl český celek převahu, ale další branka již nepadla.

Teplice vyzvaly v generálce na Stínadlech Duklu Praha. Hosté brzy vedli, za domácí vyrovnal Moulis. Ve druhém poločase teplický tým nedokázal skóre otočit, naopak Dukla dokázala vstřelit vítěznou branku zásluhou Kima a vyhrála 2:1.

Druhé utkání na soustředění a zároveň poslední přípravné před začátkem nového ligového ročníku odehráli fotbalisté Dynama v Rakousku proti kyperskému Pafosu. O výsledku utkání rozhodla jediná branka, kterou ve druhém poločase vstřelil Alexandros Michael. Už příští týden čeká Jihočechy první kolo proti Teplicím.

Přípravná fotbalová utkání:
V Euratsfeldu (Rakousko): Bohemians 1905 - Senica 5:0 (3:0)
Branky: 22. a 55. z pen. Chramosta, 29. Dostál, 31. Hronek, 85. Necid.
Bohemians: Bačkovský - Dostál (76. Kadlec), Köstl, Bederka, Vondra (62. Bartek) - Fulnek (76. Lehovec), Hronek (46. Novák), Vacek (62. Krch), Kovařík - Puškáč (46. Koubek), Chramosta (62. Necid). Trenér: Klusáček.
V Pasově: Slovan Liberec - Řezno 0:1 (0:0)
Branka: 88. Albers z pen.
Liberec: Knobloch (46. Vliegen) - Fukala (89. Bína), Gebre Selassie (60. Kranthove), Chaluš, Mikula (60. Gembický) - Havelka (46. Matoušek), Purzitidis (60. Michal) - Nečas (70. Lehoczki), Faško (89. Polyák), Mészáros (60. Novotný) - Rabušic (46. Rondič). Trenér: Hoftych.
V Opalenici (Polsko): Sigma Olomouc - Arka Gdyně 1:1 (0:1)
Branky: 71. Hubník - 12. Žebrowski.
Olomouc: Macík (63. Stejskal) - Látal (63. Poulolo), Hubník, Beneš, Vepřek (63. Zmrzlý) - Zahradníček (63. Zifčák), Breite (61. Matoušek), Sedlák (63. González), Chytil (46. Slaměna), Hála (63. Šíp) - Růsek (63. Nešpor). Trenér: Jílek.
FK Teplice - Dukla Praha 1:2 (1:1)
Branky: 21. Moulis - 5. Fábry, 78. Kim Sung-pin.
Teplice: Grigar - Vondrášek (81. Krunert), Knapík, Chlumecký (81. Hasil), Droehnle (71. Švanda) - Jukl, Mareček - Laňka (58. Mareš), Trubač (58. Hyčka), Moulis (71. Černý) - Ledecký (81. Kodad). Trenér: R. Kučera.
Ve Wörglu (Rakousko): Dynamo České Budějovice - Pafos 0:1 (0:0)
Branka: 66. Michael.
Budějovice - I. poločas: Vorel - Novák, Havel, Talověrov, Skovajsa - Vais, Valenta - Brandner, Javorek, Mihálik - Škoda.
II. poločas: Šípoš - Čolič, Králik, Talověrov, Sladký - Vais (63. Čavoš), Valenta (63. Hellebrand) - Brandner, Hora, Mršič - Bassey. Trenér: Horejš.
Slavia Praha - Piast Gliwice 1:1 (0:0)