Věnujme se nedělnímu závodu s hromadným startem:

• Mladší žákyně (13 účastnic, 12 km): Karolína Frydrychová (Auto Škoda Mladá Boleslav)
  • Mladší žáci (37 účastníků, 29 km): Petr Douděra (Jaroslav Kulhavý Cycling Team)
  • Starší žákyně (25 účastnic, 29 km): Antonie Cermanová (Author Team Stupno)
  • Starší žáci (70 účastníků, 46 km): Tomáš Hájek (Brilon Racing Team MB)
  • Kadetky (33 účastnic, 46 km): Anna Dostálová (Lyko Klub Prachatice)
  • Kadeti (100 účastníků, 80 km): Richard Kobr (Roman Kreuziger Cycling Academy)

Kadeti (zleva): Štěpán Zahálka, Richard Kobr, Stanislav Pátík

Podívejme se na nedělní mistrovské závody z pohledu statistických čísel. Kdybychom každému klubu přidělili body za 1. až 6. místo v hodnotě 6 až 1 bod, pak nám vyjde ze všech kategorií toto pořadí:

1. Brilon Racing Team MB – 15 bodů
  2. Auto Škoda Mladá Boleslav – 14 bodů
  3. Dukla Praha – 13 bodů
  4. Tufo Pardus Prostějov – 10 bodů

Jedna věc je počet a hodnota úspěchů ve všech šesti kategoriích, druhá počet kategorií, v kterých jednotlivé kluby bodovaly (umístily se do 6. místa):

1. Dukla Praha – 4
  2. Brilon Racing Team MB a Tufo Pardus Prostějov – 3

Např. Dukla Praha získala 2. místo v kadetkách, dvě 4. místa ve starších žákyních a kadetech a dvě 6. místa v mladších a starších žákyních.

V nejprestižnější kategorii kadetů přijela do cíle po 80 km jako první 5členná skupina a za ní s odstupem zhruba 30 sekund dalších 22 závodníků.

Vyhrál Richard Kobr z Roman Kreuziger Cycling Academy (RKCA) před Štěpánem Zahálkou z CK Slavoj Terezín - Cyklo City a Stanislavem Pátíkem z Tufo Pardus Prostějov.

V první sedmadvacítce měla 4 lidi Dukla Praha (4., 9., 10., 12.), po 3 RKCA (1., 6., 25.) a ČEZ Cyklo Team Tábor (14., 15., 16.). Pět týmů, mezi něž patří Terezín, Prostějov, Kolín, pražské KOVO a plzeňský Petřín, tu mělo dva cyklisty, a 7 po jednom.

V kadetech odjela pětice ve složení (zleva) Pátík, Zahálka, Kobr, Šumpík (Jaroslav Kulhavý Cycling Team) a Elbadri a utkala se o mistrovský titul.

O komentář a popis průběhu závodu jsme požádali manažera Roman Kreuziger Cycling Academy Petra Kubiase:

Stejně jako ve všech kategoriích, tak i v kadetech se závodilo velmi aktivně! Okruh, na který se najíždělo z Lovosic a do nich se zase vracelo, kadeti absolvovali 4x. Na první pohled nebyl profilově těžký, ale obsahoval jedno zhruba 1,5 km stoupání a řadu odkrytých míst, a i když příliš nefoukalo, tak byl dostatečně náročný. Už od prvního okruhu se nastupovalo, pár jedincům se podařilo odskočit. My jsme patřili k favorizovaným týmům, chtěli jsme závod kontrolovat a případně utvořit nepočetnou silnou skupinku. V předposledním okruhu odskočilo pět lidí, všechno favorité závodu. Únik vyprovokoval Stanislav Pátík z Tufo Pardus Prostějov, který atakoval v kopci. Následně se spustila průtrž mračen, na kterou doplatil nejaktivnější závodník Jakub Elbadri z Dukly Praha. Dva kilometry před cílem totiž znovu zaútočil Pátík a Elbadri ve vypjatých momentech skončil mimo trať. My jsme měli přesně stanovenou taktiku včetně počínání v samém závěru závodu, Richard Kobr pokyny splnil přesně a zaslouženě zvítězil. Pro nás je to velký úspěch a mimořádná spokojenost!“