Argentina - Kolumbie 1:1, 3:2 pen.Argentina postoupila do finále Copa América. Messi a spol. se o titul utkají s Brazílií

Brasília/Praha

Fotbalisté Argentiny zdolali Kolumbii 3:2 na penalty a po pěti letech si zahrají finále mistrovství Jižní Ameriky. Po 90 minutách skončilo utkání 1:1, když na trefu Argentince Lautara Martíneze ze sedmé minuty odpověděl ve druhé půli Luis Díaz. Svěřenci trenéra Lionela Scaloniho si v neděli zahrají o titul s obhájci z Brazílie.

Lionel Messi (10) v čele oslav fotbalistů Argentini po postupu do finále Copa América.

Argentinci, kteří čekají na triumf první na Copa Américe od roku 1993, dosud na turnaji neprohráli jediný zápas. Po jasném čtvrtfinálovém vítězství nad Ekvádorem (3:0) však nyní museli zdolat Kolumbii až na penalty.

Hrdinou se stal brankář Emiliano Martínez, jenž vychytal hned tři protivníky. Překonali jej Juan Caudrado a Miguel Borja. Za Argentinu se naopak prosadili kapitán Lionel Messi, Leandro Paredes a Martínez. Neproměnil jen Rodrigo De Paul.

Argentinci tak mohou dál usilovat o 15. titul v historii a pokusí se protrhnout sérii čtyř finálových porážek za sebou (2004, 2007, 2015, 2016). Naopak Kolumbie nenavázala na předchozí povedený penaltový rozstřel ze čtvrtfinále s Uruguayí a zahraje si o třetí místo s Peru.

Copa América, fotbalové mistrovství Jižní Ameriky v Brazílii:
Semifinále (Brasília):
Argentina - Kolumbie 1:1 (1:0), na penalty 3:2
Branky: 7. L. Martínez - 61. Díaz. Penaltu proměnili: Messi, Paredes, L. Martínez - Cuadrado, Borja. Penaltu neproměnili: De Paul - Sánchez, Mina, Cardona.