Porážka v Baku: Většina Čechů zklamala, propadl Bořil. Nejlépe si počínal brankář Vaclík

K parádnímu výkonu v osmifinálovém duelu s Nizozemskem měli čeští fotbalisté v sobotu v Baku hodně daleko. Čtvrtfinále EURO proti Dánsku (1:2) nevyšlo většině hráčů. Z hodnocení Sport.cz vyšel nejhůř pravý obránce Jan Bořil, jedničku tentokrát neobdržel nikdo. Dvojku si vysloužili pouze brankář Tomáš Vaclík a autor gólu Patrik Schick.

Český obránce Jan Bořil hlavičkuje ve čtvrtfinále EURO s Dánskem.

Fotogalerie

Známkuje se jako ve škole, nejlepší jednička, nejhorší pětka.

Matěj Vydra a Vladimír Darida nehodnoceni, na hřišti strávili méně než 20 minut.

Tomáš Vaclík
AC Sparta Praha
Ani se nestačil rozehřát a už tahal míč ze sítě. Na hlavičku Delaneyho neměl nárok. Stejně tak ani na druhou branku. Tým skvěle podržel při třech situacích.
2
Vladimír Coufal
FC Slovan Liberec
Hýřil pohybem, jako obvykle pumpoval nahoru dolů. Před druhým gólem mu pláchl Maehle. Přihrál na gól Schickovi.
3
Ondřej Čelůstka
SK Slavia Praha
Vyrobil roh, z něhož Dánové v páté minutě udeřili. Pár situací vyřešil špatně pozičně, nestačil rychlostně. Kvůli zranění musel ve druhém poločase vystřídat.
4
Tomáš Kalas
Chelsea F.C.
Minul centr z pravé strany, Delaney málem dal druhý gól. Nedomluvil se se Schickem při bránění Delaneyho při úvodní trefě Dánů. V soubojích uplatňoval silové parametry.
3
Jan Bořil
FK Mladá Boleslav
Evidentně bez šťávy, do soubojů chodil pozdě. Soupeř se přes jeho stranu prosazoval. Nezachytával dlouhé pasy, při druhém gólu Dánů neuhlídal střelce Dolberga.
5
Tomáš Holeš
FC Hradec Králové
Hrdina osmifinále s Nizozemci se mohl znovu gólově prosadit, Schmeichel mu ale šanci lapil. Stejně tak i jeho volej. O přestávce ho kouč Šilhavý stáhl.
3
Tomáš Souček
Hrozil ze vzduchu při rohových kopech, bohužel se gólově neprosadil. Po přestávce duchapřítomným skluzem zblokoval gólovou ránu Dánů.
3
Lukáš Masopust
Zachytil nepřesný Schmeichelův odkop, vzápětí připravil šanci pro Holeše. Někdy ztratil lehce míč. Do druhé půle už nenastoupil.
3
Petr Ševčík
Včelka uprostřed hřiště, poměrně dost toho oběhal. V ofenzivě ale nebyl příliš cítit, branku soupeře nijak neohrozil.
4
Antonín Barák
1. FK Příbram
V první půli nenápadný, zkraje druhého poločasu parádně vystřelil. Chodil si pro míče, ve hře ale celkově vidět moc nebyl. Výkonu s Holanďany byl notně vzdálený.
4
Patrik Schick
Po rychlém úderu Dánů se blýskl individuální akcí, střelu mu obrana zblokovala. Zkraje druhé půle vstřelil pohotově pátý gól na šampionátu.
2
Michael Krmenčík
FC Viktoria Plzeň
Naskočil do druhého poločasu, hned se blýskl tvrdou ranou, vzápětí hlavou nachystal palebnou pozici pro Schicka. Potom se ale vytratil.
4
Jakub Jankto
Šel do hry od 46. minuty, dlouho nebyl ve hře. Pak pouze vyprodukoval střílený centr, který dánská obrana se štěstím odvrátila.
5
Jakub Brabec
Naskočil po hodině nerozcvičený za zraněného Čelůstku. Chvíli mu trvalo, než chytil zápasové tempo. Zásadně nechyboval.