Zde může být vaše reklama.

Třetí zápas přípravy Sigma otočila duel se Seredí, rozhodl Růsek

Sigma otočila duel se Seredí, rozhodl Růsek

03. 07. 2021 - 16:48

Také druhé dnešní přípravné utkání fotbalisté SK Sigma Olomouc vyhráli. Po vítězství nad Zbrojovkou Brno (2:0) na stadionu ve Slatinicích Hanáci porazili i slovenskou Sereď. Po prvním poločase sice prohrávali, ale pak se dvakrát prosadil útočník Antonín Růsek.

První tutovku měla Sigma, v 6.minutě po přihrávce Šípa trefil Růsek levou tyčku. V 19. minutě střílel Vaněček nad. Z protiútoku musel brankář Mucha likvidovat šanci soupeře. Ve 25.minutě chyboval hostující brankář, Růsek mohl trestat, jenže přestřelil. Místo vedení Sigmy ale šli do vedení hosté, to když Haša využil zaváhání v olomoucké rozehrávce. Ještě do poločasu mohl srovnat Zahradníček, jeho bombu z přímého kopu brankář krotil nadvakrát. Nerozhodně to bylo krátce po přestávce, to se trefil hlavou po rohovém kopu Růsek. Po hodině hry měl tutovku Vaněček, ale byl z toho nakonec jen roh. V 67. minutě získala Sigma presinkem míč, Látal nacentroval zprava a Růsek dal zase gól hlavou. Stav už se potom nezměnil, i když Sigma měl ještě dost šancí, ty největší Slaměna a Matoušek.

„Je určitá nespokojenost s prvním poločasem. Po stránce kvality, agresivity, nasazení, ochoty pracovat, tam jsem viděl rezervy. Druhý poločas byl výrazně lepší a myslím, že z toho rezultovaly i ty góly a šance. Testovali jsme několik hráčů, do středy, kdy budeme hrát ještě další zápas, bychom chtěli mít o užším kádru jasno, takže si sedneme a vyhodnotíme si to. Někteří hráči k tomu mají blíže, někteří dál, ale v kvalitě nároků, které máme, to všichni hráči zvládli,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Další zápas hraje SK Sigma proti Liptovskému Mikuláši ve středu ve Slatinicích od 14.00.

SK Sigma Olomouc – ŠKF Sereď 2:1 (0:1)

Branky: 49. a 67. Růsek – 35. Haša. Rozhodčí: Dubravský – Horák, Lakomý. ŽK: Haša, Kullaj. Diváci: 200.

SK Sigma: Mucha – Chvátal, Poulolo, Kodr, Zmrzlý – Zahradníček (46. Látal), Slaměna, Greššák (61. Spáčil), Růsek (72. Golenkov), Šíp (46. Matoušek) – Vaněček (61. Zlatohlávek). Trenér Václav Jílek.

Sereď: Yakubu – Popović, Michalík, Hučko, Katunský - Kříž, Potoma, Morong, Kullaj - Jureškin, Haša. Trenér Juraj Jarábek.