Počasí dnes19 °C, zítra20 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána
Bez reklam

Dynamo v přípravě prohrálo s Táborskem

Ani ve druhém přípravném utkání na novou sezonu Dynamo nezvítězilo a v jihočeském derby prohrálo na stadionu Táborska 1:2. Domácí se do vedení dostali po trefě Bouly, za Dynamo srovnával Patrik Brandner, ale rozhodující gól obstaral Icha. Další přátelské utkání čeká černobílé příští týden ve Vlašimi.

Do prvního poločasu naskočili Jakub Hora, Dávid Šípoš i Emmanuel Tolno, který se v prvním přípravném utkání nepředstavil kvůli drobnému zranění. A právě křídelník z Guinei měl první velkou šanci zápasu. Dostal se přes obránce a už byl před brankářem, ale zakončil těsně vedle levé tyče. Táborsko zahrozilo také v úvodu, po centru hlavičkoval Čapek nepřesně.

Dvě velké příležitosti k otevření skóre měli Budějovičtí po půl hodině hry. Nejprve nastřelil Michal Škoda po centru Čoliće tyč, poté hlavičkoval Králik v dobré pozici jenom do připraveného Pecháčka, který v Dynamu neuspěl na zkoušce. O jedinou branku v prvním poločase se postaral Jiří Boula, který prodloužený centr poslal hlavičkou do sítě – 1:0.

Úvod druhého poločasu nabídl góly na obou stranách. O vyrovnání se nejprve postaral Patrik Brandner, který dostal míč za obránce a povedeným lobem překonal domácího Slávika – 1:1. Vyrovnaný stav netrval dlouho. Prostor ke střele dostal Marek Icha a přesným pokusem na zadní tyč vrátil Táborsku vedení – 2:1.

Po velké chybě v obraně Táborska vyrazili do přečíslení Brandner s Bassey, jenže přihrávka před gólovou střelou na nigerijského útočníka šla do ofsajdu a branka tak neplatila. Smolný debut si připsal mladík Ondřej Novák, který nastoupil na pár minut ve druhém poločase a po nesmyslném zákroku soupeře musel kvůli zranění střídat. Dynamo tak i druhém přípravném utkání prohrálo.

FC Táborsko - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:0)

Branky: 41. Boula, 52. Icha - 51. Brandner.

Táborsko: Pecháček – Tusjak, Brabec, Dybala, Icha , Plachý, Drozd, Boula, Vozihnoj, Provazník, Čapek. Střídali: Pravda, Matoušek, Kubovský, Pavlík, Hájek.

SK Dynamo: Šípoš – Čolić (46. O. Novák, 58. Kousal), Králik, Talovierov (46. Havel), Skovajsa (46. Mašek) – Javorek (46. Čavoš), Valenta (46. Malecha) – Hora (46. Brandner), Hellebrand (46. Mihálik), Tolno (46. Mršić) – Škoda (46. Bassey)

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!