Chorvat při gólu měnil kopačky, druhý byl pít. To nejsou Češi, zuřil kouč

Autor: dvo
5
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Ačkoliv Chorvaté sahali po senzaci, nakonec pondělní osmifinále ovládli Španělé díky lépe zvládnutému závěru prodloužení (5:3). Na druhou stranu je nutné uznat, že minimálně dvě branky evropským mistrům z let 1964, 2008 a 2012 Chorvaté doslova darovali. Jinak si počínání Anteho Rebiče a Joška Gvardiola nelze vysvětlit.

První moment, kdy jeden z chorvatský hráčů „vypnul“, se seběhl před vyrovnávací trefou Pabla Sarabii. Chorvaté vedli díky obřímu kiksu brankáře Unaie Simóna a odolávali tlaku La Roji.

V tu chvíli se však Ante Rebič rozhodl jít vyměnit si kopačky na střídačku. A co čert nechtěl – Španělé přesilu využili a po sérii zablokovaných střel vyrovnali. Záložník AC Milán se na hřiště vrátil až k následnému rozehrání na půlce.

Vatreni zuřili. Kapitán Luka Modrič nechápal, co se to stalo. Podle španělských novinářů byl po utkání značně rozladěný a požadoval po Rebičovi vysvětlení, proč nechal tým na holičkách.

Rebičovo chování nechápal ani bývalý legendární brankář Santiago Canizáres. „Váš tým brání, je pod tlakem a vy si jdete vyměnit kopačky... To je neomluvitelné. V době, kdy se hraje, zbývá sedm minut do konce prvního poločasu, si jde Rebič pro jiné kopačky. Sarabia jen využil jeho bezohlednosti.“

iSport podcast: Francouzi doplatili na bohorovnost. Zápas jako Pogbova kariéra v kostce
Video se připravuje ...

Nazlobený byl i trenér Zlatko Dalič, který to svému svěřenci po utkání vytknul a zhruba po hodině hry jej vystřídal. O to víc ostrý byl, když jej ve druhém poločase dopálil i teprve 19letý obránce Joško Gvardiol. Budoucí hráč RB Lipsko využil čtvrthodiny před koncem občerstvovací pauzy a šel se z levé strany až ke střídačkám napít. Jenže Španělé následně rychle přenesli hru, Gvardiol se nestíhal vrátit a právě kolem něho si Ferrán Torres hodil  balon a zvýšil na 3:1.

„Tyhle dvě situace nás soupeř zaslouženě potrestal,“ pěnil Dalič. „Zřejmě musíme ještě jako tým dozrát a některým věcem se vyvarovat. Dělat je zkrátka lépe. Tohle nebyl zápas s Čechy či Skoty, ale proti velmi silnému protivníkovi, který vás za jakoukoliv chybu ztrestá,“ dodal.

Heroický závěr, kdy Chorvaté málem předvedli mistrný obrat, byl v tu ránu zapomenut.

Domácí: 20. Pedri (vl.), 85. Oršić, 90+2. Pašalić

Hosté: 38. Sarabia, 57. Azpilicueta, 77. F. Torres, 100. Morata, 103. Oyarzabal

Domácí: Livaković – Juranović (73. Brekalo), D. Vida, Ćaleta-Car, Gvardiol – Brozović – Modrić (C) (114. Ivanušec), Kovačić (79. Budimir) – Vlašić (79. Pašalić), B. Petković (46. Kramarić), Rebić (67. Oršić).

Hosté: Simón – Azpilicueta, García (71. P. Torres), Laporte, Gayá (77. Alba) – Koke (77. Ruiz), S. Busquets (C) (102. Rodri), Pedri – F. Torres (88. Oyarzabal), Morata, Sarabia (71. Olmo).

Náhradníci

Domácí: Bradarić, Badelj, Brekalo, Ivanušec, Kalinić, Budimir, Kramarić, Oršić, Škorić, Pašalić, Sluga, Vrsaljko

Hosté: de Gea, Alba, Alcântara, Llorente, Llorente, Moreno, Olmo, Oyarzabal, Rodri, Ruiz, Sánchez, Torres

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Los EURO 2024 Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 proběhne od 14. června do 14. července v Německu. Česká fotbalová reprezentace si zahraje skupiny F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.