Novinky ze života komunity

Začíná Wimbledon, kde se dodržují tradice

Turnaj na „svaté trávě“ se hraje od 28. června do 11. července 2021

Před vlastním turnajem se hrála kvalifikace. Po dlouhé době se zde objevil Dudi Sela, který byl a ještě je nejlepším izraelským tenistou. V 1.kole kvalifikace porazil Stuarta Parkera 6:4, 3:6, 7:5 z Velké Británie, v druhém kole narazil na nasazenou 5 Japonce Uchiyamu, to bylo nad jeho síly a tak ani letos nebude Izrael ve Wimbledonu zastoupen.

Vedení turnaje přidělilo divoké karty jak pro kvalifikaci, tak i pro hlavní soutěž. V obou soutěžích především britským tenistům a tenistkám, v hlavní soutěži dostal divokou kartu jediný cizinec, a to Alcaraz ze Španělska, u žen jsou dvě, a to Venuše Williamsová z USA a Ludmila Samsonová z Ruska, která vyhrála přípravný turnaj na trávě v Berlíně.

Japonec Y.Uchiyama, který porazil v kavalifikaci Dudiho Selu se dostal do hlavní soutěže jako LL = lucky looser, dalším šťastlivcem je Botic Van De Zanschulp z Nizozemska, oba prohráli ve třetím kole kvalifikace.

Nasazených je stále ještě 32, i když se již delší dobu uvažuje, že by jich mělo být jen 16. Z českých hráček to jsou Karolína Plíšková (8), Petra Kvitová (10), Barbora Krejčíková (14) a Karolína Muchová (19).

Nenasazená je Kateřina Siniaková finalistka dámského turnaje na trávě v Bad Homburku a spolu s B.Krejčíkovou vítězka ve čtyřhře v Paříži. Obě dámy i ve Wimbledonu hrají spolu „debla“ a jsou nasazenými jedničkami.

Kdo z nasazených vypadne již v 1.kole a kdo z nenasazených postoupí do čtvrtfinále to asi „nejlépe“ vědí sázkové kanceláře