Magazín EURO 2024

Parahokejisté proti Norům ukončili střelecké trápení a pojedou do Pekingu

Čeští parahokejisté utkání roku zvládli. V duelu o 5. místo na domácím mistrovství světa porazili Norsko góly Radka Zelinky a Davida Paláta 2:1 a kvalifikovali se na paralympijské hry do Pekingu. Až v pátém duelu na turnaji se tak podařilo svěřencům trenéra Jiřího Břízy skórovat.

Sestřih a ohlasy utkání Norsko - Česko

Češi prohráli s nulou vstřelených gólů na kontě všechny tři zápasy základní části i čtvrtfinále s Ruskem.

V rozhodujícím duelu proti Norsku se jako první na turnaji prosadil ve 23. minutě Radek Zelinka a na brzké vyrovnání dokázal zareagovat ve 29. minutě vítězným gólem David Palát.

Na paralympiádě se Češi představí počtvrté za sebou, před třemi lety v Pchjongčchangu byli šestí. Ve finále ostravského MS se utkají největší favorité Kanada a USA.

Norsko - Česko 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky: 25. Bakke - 23. Zelinka, 29. Palát.