Panorama

Třetí zápas na Copa América, třetí výhra. Brazílie zdolala Kolumbii brankou ve sté minutě

Dva neobvyklé momenty pomohly Brazílii k dalšímu vítězství na mistrovství Jižní Ameriky. V Riu de Janeiro přetlačila Kolumbii 2:1 díky kontroverznímu vyrovnávacímu gólu, před kterým míč zasáhl rozhodčího, rozhodující trefa zase padla až v desáté minutě nastaveného času.

Brazílie přetlačila Kolumbii, Ekvádor jen remizoval s Peru

Brazílie, která měla už před zápasem jistotu postupu, prohrávala po brance Liuse Díaze z desáté minuty. Domácím se podařilo vyrovnat v 78. minutě poté, co se nechtěně do hry zapojil argentinský rozhodčí Néstor Pitana.

Od sudího, který řídil finále mistrovství světa v roce 2018, se zhruba deset metrů před vápnem Kolumbie odrazil míč, hostující obránci přestali hrát a Brazílie toho využila k vyrovnání. Renan Lodi odcentroval a Roberto Firmino skóroval.

Pitana branku navzdory bouřlivým protestům uznal a domácí poté v desetiminutovém nastavení rozhodli zásluhou Casemira. Kolumbie, v jejímž dresu brankář David Ospina 111. zápasem vyrovnal národní rekord Carlose Valderramy v počtu startů za reprezentaci, však má navzdory porážce také jisté čtvrtfinále. O zbývající dvě místa ze skupiny B se utkají Peru, Ekvádor a Venezuela.