Lehnera v brance Vegas vystřídal Fleury, porážce ale nezabránil. Montreal se ujal vedení v sérii 3:2

Hokejisté Montrealu zvítězili ve Vegas 4:1, vedou 3:2 na zápasy a dělí je jedna výhra od postupu do finále NHL, které hráli naposledy v roce 1993. Canadiens položili základ třetího bodu v sérii v první polovině utkání, po níž vedli 3:0. Nejlepšími hráči duelu byli vyhlášeni hostující brankář Carey Price s 26 zákroky a útočník Nick Suzuki, který vstřelil gól a další dva připravil.

Tento článek je více než rok starý.

Las Vegas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Montrealu slaví gól v zápase proti Vegas. V sérii se ujali vedení 3:2

Hokejisté Montrealu slaví gól v zápase proti Vegas. V sérii se ujali vedení 3:2 | Foto: Stephen R. Sylvanie-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

V předchozím utkání vychytal vítězství Vegas Robin Lehner. Trenér Peter DeBoer chtěl změnou v brankovišti dopřát v nabitém programu trochu odpočinku Marcu-Andre Fleurymu, který v pátém zápase opět dostal důvěru.

Zkušený gólman inkasoval poprvé v deváté minutě, když sice zastavil sólo Joshe Andersona, ale dorážkou do prázdné branky otevřel skóre Jesperi Kotkaniemi.

Náskok Montrealu zvýšil Eric Staal střelou z mezikruží a z podobného místa využil přesilovou hru Cole Caufield.

Na začátku třetí třetiny se po vhazování prosadil domácí útočník Max Pacioretty a Vegas si poté vytvořil i další šance, ale Price odolal. Výhru pojistil v předposlední minutě Suzuki při hře domácích bez brankáře. Canadiens se tak potřetí v sérii ujali vedení.

Pokuta za krosček na Ruttu

Útočník New York Islanders Mathews Barzal dostal pokutu 5000 dolarů za to, že v pondělním zápase semifinále play-off NHL krosčekoval do obličeje českého obránce Tampy Bay Jana Ruttu. Pětitisícová částka představuje maximum podle kolektivní smlouvy.

Barzal se s Ruttou dostal do rozmíšky po vypršení času druhé třetiny duelu, který Tampa Bay vyhrála jednoznačně 8:0 a ujala se v sérii vedení 3:2 na zápasy.

Po krosčeku Barzala zůstal několik okamžiků Rutta ležet tváří na ledě a do třetí třetiny už nenastoupil. Nehrál ani elitní centr Islanders, protože byl vyloučen do konce utkání.

Obhájci titulu Lightning, za něž hraje i český útočník Ondřej Palát, mohou zpečetit postup do finále Stanley Cupu ve středu.

Semifinále play off NHL - 5. zápas:

Vegas - Montreal 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 45. Pacioretty - 9. Kotkaniemi, 27. E. Staal, 30. Caufield, 59. Suzuki. Střely na branku: 27:26. Diváci: 17 969. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Suzuki (oba Montreal), 3. Pacioretty (Vegas). Stav série: 2:3.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít