Známkování hráčů: Proti Anglii nejlepší Vaclík, nedařilo se Janktovi

Dopadli sice ve Wembley mnohem lépe než před lety, kdy od Anglie čeští fotbalisté dostali bůra, velký výkon ale v závěrečném duelu ve skupině D na EURO nepředvedli (prohra 0:1). Ve známkování Sport.cz dostali dvojku jen tři hráči včetně gólmana Vaclíka, vůbec se nedařilo záložníku Janktovi, kterého kouč Šilhavý o přestávce vystřídal.

Český tým před utkáním EURO s Anglií ve Wembley.

Známkuje se jako ve škole - nejlepší jednička, nejhorší pětka. Tomáš Pekhart a Matěj Vydra nehodnoceni, na hřišti strávili méně než 20 minut.

Tomáš Vaclík
AC Sparta Praha
Proti Sterlingovi v úvodu vyrazil o malinko později, byla z toho tyč. Proti gólové hlavičce Sterlinga byl bez šance. Skvělý zákrok předvedl proti střele Kanea.
2
Vladimír Coufal
FC Slovan Liberec
S Holešem nezabránil gólovému centru Grealishe. Nebyl tak aktivní dopředu, jako obvykle, oběhal toho však strašně moc.
3
Ondřej Čelůstka
SK Slavia Praha
Zkraje zápasu mu pláchl za zády Sterling, jehož lob skončil na tyči. Rychlostně nestíhal. S Kalasem nebyli tak kompaktní jako v předchozích zápasech.
3
Tomáš Kalas
Chelsea F.C.
Při inkasovaném gólu neuhlídal Sterlinga, který se od něj odpoutal, sběhl mu za záda a hlavou skóroval. Ve vzduchu byl jinak silný.
3
Jan Bořil
FK Mladá Boleslav
Měl spíš defenzívní úkoly, útočnou fázi tentokrát příliš nepodporoval. Výjimkou byl centr v první půli, po kterém pálil nebezpečně Souček.
4
Tomáš Holeš
FC Hradec Králové
Ukázal, že mu to v této sezoně „lepí“. V první půli se blýskl dělovkou z 25 metrů, Pickford jen s námahou vyrazil na roh. Patřil k lepším českým hráčům.
2
Tomáš Souček
Platný ve vzduchu při obranných standardkách. Škoda, že jeho střelu v prvním poločase anglická obrana zblokovala.
3
Lukáš Masopust
Bojoval, vybojoval několik míčů. Na výkony z předešlých zápasů však nenavázal. Nezjevil se v žádné příležitosti, ani žádnou nepřipravil.
3
Vladimír Darida
FC Viktoria Plzeň
Opět toho spoustu naběhal, pracoval na velkém prostoru. Byl téměř v každé akci, kterou český tým vyprodukoval. Do koncovky se nedostal.
2
Jakub Jankto
Neviditelný, nebyl to ve Wembley ani trochu jeho zápas. Nebylo překvapením, že ho trenér Šilhavý o přestávce stáhl ze hřiště.
5
Patrik Schick
Vzhledem k malé ofenzívní aktivitě týmu, především v prvním poločase, byl na hrotu utopený. V žádné šanci se tentokrát neobjevil.
3
Petr Ševčík
Šel do hry od začátku druhého poločasu za záložníka Jankta. Snažil se, bojoval. To ale bylo všechno, do zakončení se nedostal.
4
Adam Hložek
Odehrál posledních dvacet minut. Jestli šel na trávník s tím, aby větral obranu Anglie a pokusil se vyrovnat, tak se tento záměr nepovedl.