EURO 2020: Online zápas Slovensko - Švédsko

NETKY.SK • 18 Jún 2021, 15:15 • 2 min

PETROHRAD - Slovenská futbalová reprezentácia nastupuje dnes na druhý zápas základnej skupiny E proti mužstvu Švédska. Môže to byť existetnčný zápas z hľadiska ďalšieho vývoja turnaja a prípadný postup zo skupiny.

slovakia

left justify in out

2. polčas

Po veľkom tlaku našich na konci zápasu bohužiaľ gól nepadol. Prehrávame so Švédskom po najtesnejšom výsledku 0:1.

Švédsko hralo rukou, konkrétne kapitán Larsson. Nebol to však koordinovaný pohyb, penalta sa nepískala.

Budeme ešte zahrávať rohový kop. Nabiehal Juraj Kucka, no s veľkým dôrazom. Pískalo sa proti nám.

img

Nadstavuje sa 5 minút. Weiss sa pošmykol na lopte a Švédi sa dostali až takmer pred našu bránu. Rozhrávame hlboko z vlastnej polovice.

Obrovská šanca po našom rohovom kope. Ďuriš sa však nedokázal presadiť pomedzi dvoch Švédov. Weiss následne po zbytočnom faule dostal žltú kartu.

Weiss ukázal prehľad v hre. Nádherná prihrávka, avšak do ofsajdu.

Okrem Béneša a Weissa sa na ihrisko dostali aj Ďuriš a Hancko. Jasný signál na posilnenie útoku.

Emil Forsberg otvára skóre zápasu - 1:0 pre Švédsko.

img

Švédska akcia až do pokutového územia, Dúbravka zastavil za cenu faulu. Kope sa pokutový kop.

img

Isak sa o pár minút presadil na kraji cez dvoch našich hráčov a vypálil k bližšej žrdi. Dúbravka s istým zákrokom.

Až v 70. minúte zápasu sme sa dostali pred bránu súpera na dlhšiu dobu. Na bránu sme však nevystrelili.

Švédsko preberá hru na ihrisku.

Striedame, na ihrisko prichádza Haraslín za Pekaríka. Koscelník sa sťahujena kraj obrany.

Vzápätí na druhej strane famózny zákrok Dúbravku. Isak našiel Danielsona. Slovenský brankár predviedol svetovú triedu, keď vytesnil hlavičku švédskeho futbalistu.

img

Obrovská šanca našich. Priamy kop Hamšíka, Kuckova hlavička, Olsen rukou vytesnil čistý gól. Pískal sa však Kuckov ofsajd.

img

Prišla aj švédska akcia. Isak dvakrát neuspel. Najprv zachraňoval Šatka, potom Kucka, Hamšík. Švédska akcie prichádzajú po kontre Forsberg alebo Isak v podstate celý zápas.

49. minúta, Mak chcel ísť jeden na jedného, neprešiel. Zahrávali sme rohový kop. Mak odcentroval. Ostali sme pri lopte, nakoniec kopal Duda, no nad bránu.

img

Prvý center pre Švédsko, Kucka hlavou odvracia z pokutového územia.

Na začiatku druhého dejstva mal šancu Isak. Našťastie zostala nevyužitá.

1. polčas

Koniec prvého polčasu. V Petrohrade je stav zápasu 0:0. Súpera sme ešte nepustili do žiadnej vyloženej šance.

Druhá polovica prvého polčasu patrí Slovensku. Hrá sa ďaleko od našej brány.

Švedi spravili chybu. Lopta sa dostala k Hamšíkovi, no skackajúcu nahrávku od Dudu kopol nad bránu.

Bezgólový stav aj po 40. minútach.

img

Nádherna akcia z kraja. Lopta sa dostala k Dudovi, ktorý v pokutovom území hľadal ešte pätičkou Maka.

Švédsko už viac ako 10 minút bráni.

Máme viac striel na bránu. V 36. minúte sme získali rohový kop (rohy zatiaľ 2:2). Centroval Hamšík. Lopta sa po Šatkovej hlavičke dostala až ku Kuckovi a vystrelil. Strelu kryl švédsky brankár.

Švédi to skúšali v trojici na našu bránu, prišlo niekoľko centrov z oboch strán, pri jednom z nich bol dokonca odstrčený aj Martin Dúbravka.

img

V 23. minúte prichádza prvá žltá karta. Kucka zastavený nedovolene. Hrá sa prevažne v strede poľa. Stav stretnutia 0:0.

img

Od začiatku sa hrá taktický futbal. V 6. minúte prišiel nepríjemný faul na Milana Škriniara. V ôsmej v strede poľa spadol Mak, súper netrafil loptu ale hráča, no nepísaklo sa.

Zostava

Stretávajú sa tímy, ktoré v tomto kalendárnom roku ešte neprehrali. Dokazuje to aj postavenie v tabuľke po prvom kole. Slovensko je na čele s tromi bodmi po výhre 2:1 nad Poľskom a Švédi uhrali cennú remízu so Španielskom v Seville 0:0.

Oproti prvému zápasu sa v základnej zostave teraz už objavil Patrik Hrošovský, v minulom zápase sa dostal an ihrisko ako striedajúci hráč. Takisto sa v základe po prvýkrát objaviuje aj Koscelník.