Taliansko Wales futbal ONLINE dnes EURO 2020 live

20. 6. 2021 |

EURO 2020 vo futbale sa dostáva do záverečnej fázy súbojov v skupinách. Zápas Taliansko - Wales rozhodne o konečnom poradí v skupine A. Sledujte s nami online prenos dnes live od 18:00.

Na snímke taliansky stredopoliar Manuel Locatelli oslavuje svoj úvodný gól v zápase A-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale 2021 Taliansko – Švajčiarsko v stredu 16. júna 2021 v Ríme. FOTO TASR/AP

Taliansko Wales futbal online dnes EURO 2020 live

Futbalisti Talianska nastúpia v nedeľňajšom zápase ME 2020 proti Walesu (18.00) s cieľom potvrdiť prvú priečku v A-skupine. Zároveň to bude pre nich rozlúčka s domácim štadiónom v Ríme, keďže na osemfinále sa presunú do Londýna alebo Amsterdamu.

Taliani ideálne odštartovali turnaj a istotu postupu do osemfinále získali už po dvoch zápasoch. Od Turecka ani Švajčiarska neinkasovali ani gól, obom súperom strelili tri a ich herný prejav svedčal o hernej pohode. Na tej nič neubralo ani zranenie stopéra a kapitána Giorgia Chielliniho, ktorý nedohral duel so Švajčiarskom a jeho štart proti Walesu je otázny.

O forme Talianov svedčí aj ich desaťzápasová víťazná šnúra zahŕňajúca zápasy v Lige národov, kvalifikácii MS, príprave na ME a na záverečnom turnaji. V rámci série ani raz neinkasovali a zatiaľ posledný gól dostali pri remíze s Holandskom 1:1 v Lige národov.

Na potvrdenie prvenstva v A-skupine im stačí aj remíza. Ak sa stanú víťazmi skupiny, osemfinále odohrajú v sobotu 26. júna v Londýne proti druhému tímu C-skupiny. V opačnom prípade nastúpia v rovnaký deň v Amsterdame proti druhému mužstvu z "béčka". Rovnaký kľúč platí aj pre Wales, ktorý však na preskočenie favorita potrebuje zvíťaziť.

Tréner Roberto Mancini má v kádri dvoch dvojgólových strelcov Cira Immobileho a Manuela Locatelliho a tým sa jeho ofenzívne možnosti nekončia.

"V útoku si môžeme vyberať. Nesmieme však zaspať na vavrínoch a v každom vystúpení musíme odovzdať sto percent. Proti Walesu na nás čaká ďalšia dôležitá previerka, pokúsime sa uspieť aj v nej," vyhlásil útočník Domenico Berardi na oficiálnej stránke Európskej futbalovej únie (UEFA).

Hráči Walesu na úvod vydreli remízu so Švajčiarskom 1:1 a svoje postupové šance posilnili triumfom nad Tureckom 2:0. K víťazstvu ich nasmeroval kapitán Gareth Bale, ktorý síce neskóroval z jedenástky, ale spoluhráčom pripravil oba góly. Krídelník Daniel James verí, že "draci" môžu potrápiť aj dosiaľ suverénnych Talianov.

"Neradno nás odpisovať. Taliansko má skvelý tím, ale my pôjdeme do zápasu s tým, že môžeme zvíťaziť. V tejto konfrontácii sme outsider, no nemáme sa čoho obávať," povedal James pre portál BBC.

Taliansko a Wales sa predtým stretli v kvalifikácii ME 2004. V nej dosiahol Wales cenné víťazstvo 2:1, neskôr však Taliani vyhrali 4:0 po hetriku Filippa Inzaghiho a góle Alessandra Del Piera. Mužstvá celkovo odohrali deväť vzájomných zápasov, sedem z nich vyhrali Taliani.

EURO 2020 - A-skupina

TALIANSKO - WALES -:-, online prenos z EURO 2020 vo futbale live dnes od 18.00

Olympijský štadión v Ríme, rozhodcovia: Ovidiu Hategan - Radu Ghinguleac, Sebastian Gheorghe (všetci Rum.)

Predpokladané zostavy - Taliansko: Donnarumma - Spinazzola, Bonucci, Acerbi, Di Lorenzo - Locatelli, Barella, Jorginho - Insigne, Immobile, Berardi

Wales: Ward - Davies, Rodon, Mepham, Roberts - Allen - Bale, Morrell, Ramsey - James, Moore

Góly & zostavy

Góly: 39. Pessina. ŽK: 79. Pessina (ITA) – 51. Allen (WAL), 79. Gunter (WAL). ČK: 55. Ampadu (WAL). Rozhodca: Haţegan – Ghinguleac, Gheorghe.
Taliansko: G. Donnarumma (89. Sirigu) – Tolói, Bonucci (C) (46. Acerbi), Bastoni, Emerson – Pessina (87. Castrovilli), Jorginho (75. Cristante), Verratti – Chiesa, Belotti, Bernardeschi (75. Raspadori).
Wales: D. Ward – Gunter, Rodon, Ampadu – C. Roberts, Allen (86. Levitt), Morrell (60. Moore), N. Williams (86. B. Davies) – Bale (C) (86. Brooks), Ramsey, D. James (74. H. Wilson).
Aktualizuj online prenos
90+3 časová značka Koniec zápasu.
90+3 Oslobodzujúci odkop obrany Walesu z vlastnej polovice, v dnešnom zápase sa už zrejme nič nestane.
90+2 dôležité Veľká šanca po strele Cristanteho, Ward loptu vyrazil, k dorážke sa nedostal Belotti.
90+1 Záver zápasu sa dohráva na polovici Walesu, Taliansko kontroluje priebeh dnešného duelu.
90 Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase tri minúty.
89 striedanie Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Gianluigi Donnarumma, prichádza Salvatore Sirigu.
89 Osamotený Moore nepodržal loptu na hrote útoku, Taliansko môže pokračovať v ofenzívnej akcii.
88 Belotti nedokázal prihrať loptu na pravú stranu ihriska, Wales ale naďalej bráni. O niekoľko sekúnd vyslal Belotti prudkú strelu, ktorú Ward chytá.
87 Po viacerých striedaniach pokračujeme v hre ďalej.
87 striedanie Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Matteo Pessina, prichádza Gaetano Castrovilli.
86 striedanie Striedanie v tíme Wales: z ihriska odchádza Joe Allen, prichádza Dylan Levitt.
86 striedanie Striedanie v tíme Wales: z ihriska odchádza Neco Williams, prichádza Ben Davies.
86 striedanie Striedanie v tíme Wales: z ihriska odchádza Gareth Bale, prichádza David Brooks.
84 Chiesa s ďalším zblokovaným zakončením z vnútra šestnástky, aj tentokrát nasleduje roh Talianov.
83 Viacero nepresností vo vnútri šestnástky Walesu, zblokovaná bola nakoniec strela Chiesu. Uvidíme roh Talianska.
82 Taliansko opäť nasťahované pred zhustenou šestnástkou Walesu.
81 Lakťom zahral nedovolene vo vzduchu Moore, tentokrát to schytal Acerbi.
80 Chiesu vysunul Pessinu na pravom krídle, ten bol ale v postavení mimo hry, akcia Talianska sa končí.
79 zlta karta Žltú kartu dostáva Matteo Pessina (Taliansko).
79 zlta karta Žltú kartu dostáva Chris Gunter (Wales).
79 Výhoda pre Wales, Neco Williams ju ale nedokázal zúžitkovať.
78 Ďalší nedovolený zákrok na futbalistov Walesu, striedajúci Raspadori fauloval Ramseyho.
77 Moore podržal loptu na polovici Talianska, vysoký útočník bol navyše faulovaný a tak uvidíme priamy voľný kop Walesu.
76 Taliansko podnikne ďalší útok až z vlastnej polovice, Wales v defenzívnom postavení.
75 dôležité Obrovská šanca, vyrovnať mohol Gareth Bale, obrana Talianska zaspala. Osamotený na hranici päťky vôbec netrafil loptu z voleja.
75 striedanie Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Federico Bernardeschi, prichádza Giacomo Raspadori.
75 striedanie Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Jorginho, prichádza Bryan Cristante.
74 striedanie Striedanie v tíme Wales: z ihriska odchádza Daniel James, prichádza Harry Wilson.
74 Bale faulovaný na polovici Talianska, nedovolený zákrok predviedol Bastoni.
73 Pred nabiehajúcim Emersonom odkopáva loptu razatne Rodon. Rohový kop pre Taliansko. K zakončeniu hlavou sa dostal na prvej žrdi Acerbi, loptu netrafil ideálne.
72 Wales po dlhšej dobe na polovici súpera, dlhá prihrávka Ramseyho na Balea končí mimo hracej plochy.
71 Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 20 minút, počet striel na brán jednoznačne v prospech domácich: 5-1.
70 Taliani kombinujú pred šestnástkou Walesu, veľa priestoru na prihrávku tam ale nie je. Bernardeschi neudržal loptu na hracej ploche, odkop od brány Warda.
69 Taliansko sa pokúša zaútočiť po pravej strane ihriska.
68 dôležité Pokus Emersona po prihrávke Jorginha z vnútra šestnástky zblokovaný, uvidíme ďalší roh Talianska. Ward ani na dvakrát neudržal loptu po centri, obrana Walesu odkopáva.
67 Bernardeschi pri centrovanej lopte stratil rovnováhu, Rodon bez problémov odvracia. Taliansko však naďalej útočí.
66 Po prudkom centri z rohu hlavičkoval Tolói, v ťažkej pozícii netrafil bránu Walesu.
65 dôležité Veľká šanca Talianska, Chiesa prihral dobre postavenému Belottimu v šestnástke, ten však neprekonal Warda. Nasleduje rohový kop Talianov.
64 Moore neudržal loptu na hrote útoku a Taliansko vyráža do protiútoku.
63 Wales pokračuje v oslabení v doterajšej predvedenej hre, na svojho súpera vyčkáva v defenzívnom postavení na vlastnej polovici.
62 S centrom Jamesa si obrana Talianska poradila, Bastoni bol následne pod tlakom vo vlastnej šestnástke, v ťažkej situácii si ale poradil. Center Belottiho odvrátil na druhej strane Gunter.
61 Priamy voľný kop Walesu rozohrá na polovici Talianska Daniel James.
60 Dve tretiny dnešného zápasu sú už minulosťou, držanie lopty v moci Talianska: 61% – 39%.
60 striedanie Striedanie v tíme Wales: z ihriska odchádza Joe Morrell, prichádza Kieffer Moore.
59 Taliani začínajú akciu z vlastnej polovice, Belotti spracoval loptu za obranou Walesu, hlavný rozhodca píska postavenie mimo hry.
58 Individuálna akcia Chiesu, po ktorej sme videli nedôrazné zakončenie ľavačkou – Ward bez problémov chytá.
57 Pokračujeme v hre ďalej, Taliani budú hrať viac ako polhodinu v presile.
56 Ethan Ampadu v tomto zápase dohral, po tvrdom zákroku na Bernardeschiho opúšťa ihrisko. Futbalista Talianska potrebuje ošetrenie lekárov.
55 cervena karta Červenú kartu dostáva Ethan Ampadu (Wales).
55 Z voleja to vyskúšal Belotti, bránu Walesu z vnútra šestnástky ale netrafil.
54 dôležité Obrovská chyba Acerbiho v obrane, po ktorej odmietol skórovať sám pred Donnarummom Ramsey.
53 dôležité Strela Bernardeschiho z priameho kopu prekvapila Warda, prízemná strela ľavačkou skončila na pravej žrde brány Walesu.
52 Priamy voľný kop Talianska rozohrá Bernardeschi.
51 zlta karta Žltú kartu dostáva Joe Allen (Wales).
51 Chyba Walesu v rozohrávke, prenikajúceho Belottiho zastavuje Allen pred šestnástkou nedovolene. Priamy voľný kop pre Taliansko.
50 Ampadu pokazil prihrávku v strede ihriska a zaútočiť môže Taliansko.
49 Wales začína ofenzívnu akciu postupnými prihrávkami z vlastnej polovice. Bale bol nakoniec faulovaný Bastonim.
48 Daniel James bol v súboji proti Tolóiovi faulovaný, Wales ostane na polovici svojho súpera.
47 Po zmene strán sledujeme rovnako ako v prvom polčase aktivitu Talianov na lopte.
46 striedanie Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Leonardo Bonucci, prichádza Francesco Acerbi.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
O niekoľko sekúnd odštartuje druhý polčas zápasu medzi Talianskom a Walesom.
Máme za sebou prvý polčas súboja medzi Talianskom a Walesom. V prvom dejstve sme sledovali prevahu Talianov na lopte, z čoho rezultovali viaceré príležitosti. Wales sa prezentoval dobrou obranou a hrozil najmä po štandardkách, v 27.minúte takmer otvoril skóre zápasu hlavou Gunter. S pribúdajúcimi minútami boli Taliani aktívnejší a v 39.minúte sa zaslúžene dočkali. Po nacvičenej štandardke sa presadil Matteo Pessina. Ten istý hráč mohol pridať v závere polčasu druhý gól, tentokrát ale nezakončil presne. Po prvom polčase vyhráva Talianskom nad Walesom 1:0. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.
45 časová značka Prvý polčas sa skončil.
44 Bale neudržal ťažkú loptu na hracej ploche a tak uvidíme odkop od brány Donnarummu.
43 Ramsey sa snažil prejsť do šestnástky Talianska, futbalista Walesu ale pokazil prihrávku a následne fauloval Pessinu.
42 dôležité Verratti poslal do šestnástky ďalší nebezpečný center, aj tentokrát sa do zakončenia dostal Pessina, ktorý takmer pridal svoj druhý gól v zápase.
41 Do konca prvého polčasu ostáva zhruba 5 minút, držanie lopty vyzerá aktuálne takto: 66% – 34%.
40 Ďalší priamy voľný kop pre Taliansko, na zemi sa ocitol Belotti po zákroku Guntera.
39 gól Taliansko dalo gól!
Po centri Verrattiho z priameho voľného kopu tečoval loptu šikovne MATTEO PESSINA, ktorý prekonáva Warda – 1:0! Asistencia: Marco Verratti.
38 Taliansko má k dispozícii priamy voľný kop, ktorým môže ohroziť bránu Walesu.
37 Nepresná rozohrávka brankára Warda, Bernardeschi sa rozhodol pre strelu spoza šestnástky, ktorú zblokoval stopér Rodon.
36 Taliansko útočí do plných, obrana Walesu je zatiaľ veľmi kompaktná.
35 Tvrdý súboj Jamesa a Verattiho, po ktorom píska hlavný rozhodca faul futbalistu Walesu.
34 Po dlhom nákope Warda bol faulovaný Bale, priamy voľný kop pre Wales na polovici súpera.
33 Dlhý nákop nedokázal udržať na hracej ploche Chiesa, nasleduje odkop od brány Warda.
31 Emerson príkladne zabojoval a získava loptu na polovici Walesu, Taliansko môže pokračovať v útočnej aktivite.
30 Úvodná tretina dnešného zápasu je za nami, v počte striel na bránu sledujeme doposiaľ iba aktivitu domácich: 2-0.
29 dôležité Chiesa sa individuálne presadil po pravom krídle, jeho center už ale tak presný nebol. O niekoľko okamihov neskôr si Chiesa spracoval loptu v šestnástke na zadnej žrdi, jeho pokus smerujúci do brány vyrazil telom Ampadu. Nasleduje rohový kop Talianska.
28 Verratti dribloval na hranici šestnástky, nakoniec zobral celú akciu na seba a vystrelil – bránu Walesu netrafil.
27 dôležité Po rohovom kope a výbornom centri Jamesa takmer otvoril skóre hlavou stopér Gunter – lopta tesne minula bránu Donnarummu.
26 Wales opäť kombinuje na polovici Talianska, v posledných okamihoch sú aktívnejší práve futbalisti Walesu.
25 Daniel James našiel v šestnástke centrom Ramseyho, futbalista Walesu si loptu spracoval nedovolene rukou a tak akcia končí.
24 dôležité Bernardeschi vysunul prihrávkou v šestnástke Belottiho, ktorý vo vyloženej šanci tesne míňa bránu Warda.
23 Pekná akcia Walesu, Bale našiel Allena, ten posunul loptu na Ramseyho, ktorý už ale nedokázal v šestnástke Talianska zakončiť. Wales ešte kombinuje na polovici súpera.
22 Gareth Bale si pýtal po hlavičkovom súboji na polovici Talianska faul, podľa hlavného rozhodcu ale Bastoni nefauloval.
21 Pessina vystihol dlhú prihrávku Warda na polovici Walesu, ťažkú loptu už ale nedokázal udržať na hracej ploche. Následne je faulovaný Conor Roberts.
20 Nepresná prihrávka Tolóia na Chiesu, autové vhadzovanie Walesu obstará Neco Williams.
19 Wales po dlhšej dobe na polovici Talianska, Neco Williams dostal ale nepresnú prihrávku na ľavej strane a tak akcia Walesu končí. Loptu ešte efektne spracoval mimo ihriska tréner Talianov Mancini.
18 Roberts síce stratil loptu, následne však zabojoval a získal ju späť. O niekoľko sekúnd neskôr bol faulovaný na vlastnej polovici Ramsey.
17 Center Bernardeschiho odvracia Neco Williams, následná strelu spoza šestnástky tečoval Pessina, Ward dokázal zareagova včas a loptu chytil.
16 Taliani sú aktívni v útočnej tretine ihriska, Roberts radšej prihral dozadu Wardovi, ktorý zvolil iba odkop na polovicu Talianska.
15 Z druhej vlny sa odhodlal k strele Emerson, tá však smerovala iba do miest kde stál pripravený Ward.
14 Bernardeschi hľadal centrom v šestnástke Chiesu, ofenzívny futbalista Talianska netrafil letiacu loptu z voleja v šestnástke Walesu.
13 Prudký center Chiesu z pravej strany odvrátil dobrou hlavičkou Rodon.
13 Chrbtom k bráne Walesu bol faulovaný Belotti, nedovolený zákrok predviedol Ampadu. Priamy voľný kop pre Taliansko.
12 Belotti nedočiahol na prudký center, ktorý smeroval do šestnástky Walesu. Odkop od brány Warda.
11 Ramsey si pýtal faul na polovici Talianska, hlavný rozhodca ale nereaguje, v akcii pokračujú domáci futbalisti.
10 Úvodných 10 minút dnešného zápasu je za nami, v štatistike držania lopty dominujú Taliani: 71% – 29%.
9 V strede ihriska faulovaný Joe Allen, pri lopte ostanú futbalisti Walesu. Nedovoleným zákrokom sa prezentoval Pessina.
8 Autové vhadzovanie Talianska rozohrá na polovici Walesu Tolói, v úvode zápasu sledujeme aktivitu domáceho mužstva na lopte.
7 Dlhý nákop Talianov na Belottiho končí v náručí brankára Warda. Na druhej strane nespracoval dlhý nákop brankára Walesu Bale.
6 Nepresná kombinácia Walesu na vlastnej polovici, loptu získavajú Taliani.
5 Wales drží loptu na vlastnej polovici, futbalisti Talianska úspešne predvádzajú vysoký pressing.
4 Bale nakopol loptu z priameho voľného kopu až do šestnástky Talianska, odkiaľ nedokázal dostatočne dobre odcentrovať Neco Williams. Donnarumma bez problémov loptu chytil.
3 V strede ihriska bol nedovolene zastavený Daniel James, faulu sa dopustil Jorginho.
2 Taliani kombinujú na vlastnej polovici, Wales naopak v defenzívnom postavení.
1 Prvým nákopom za obranu hľadal Bale nabiehajúceho Jamesa, Donnarumma celú situáciu prečítal.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Práve nám doznievajú hymny oboch krajín, o niekoľko okamihov odštartuje dnešný zápas medzi Talianskom a Walesom.
Úvodní sestavy:

Taliansko: G. Donnarumma – Tolói, Bonucci (C), Bastoni, Emerson – Pessina, Jorginho, Verratti – Chiesa, Belotti, Bernardeschi.
Náhradníci: Meret, Sirigu – Acerbi, Barella, Cristante, Di Lorenzo, Immobile, L. Insigne, Locatelli, Raspadori, Spinazzola, Castrovilli.

Wales: D. Ward – Gunter, Rodon, Ampadu – C. Roberts, Allen, Morrell, N. Williams – Bale (C), Ramsey, D. James.
Náhradníci: A. Davies, Hennessey – Brooks, B. Davies, Lockyer, Levitt, Moore, Mepham, Norrington-Davies, T. Roberts, Jonathan Williams, H. Wilson.

Rozhodčí: Haţegan – Ghinguleac, Gheorghe.
V skupine A je o 18:00 je na programe zápas medzi Talianskom a Walesom.

Taliani podávajú na šampionáte výborné výkony. Najprv zdolali Turecko 3:0, následne tým istým výsledkom zvíťazili nad Švajčiarskom. Patrí im prvá priečka v skupine a postup do ďalšej fázy turnaja už majú zaistený.

Wales sa nachádza na 2. mieste, na konte má 4 body. So Švajčiarskom remizoval 1:1, Turecko zdolal 2:0.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.