středa 1.5 16:00 - Muzeum, Vodňany

• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

V první půli se hrálo na bránu hostí, ti po přestávce zlobili

ČÍŽOVÁ - V utkání 4. kola přivítala v sobotu 19. června Čížová, která hraje 1. B třídu, Milenovice z okresního přeboru. Domácí posílili Roman Zahrádka a Martin Rozhoň, kteří byli hráči základního kádru v době, kdy Čížová ještě hrála divizi. Oba, hlavně Zahrádka, který se blýskl hattrickem, byli na hřišti vidět. Čížovští navázali spolupráci i s basketbalovým klubem Sokol Sršni Písek a ve druhém poločase se představil na hrotu útoku Martin Špičák. Brzy se však ukázalo, že letitý zvyk na malý basketbalový koš se nedá tak rychle odbourat a přítomnost velké fotbalové brány mu působila značnou dezorientaci. Bude zajímavé sledovat, který ze Sršňů se objeví v čížovském dresu příště.

Sokol Čížová - Blaník Milenovice 5:3 (2:0)
Branky: 17. Šťastný, 35., 48., 78. Zahrádka, 83. Valenta - 52. Klárner, 61., 65. Růžička

Domácí začali velmi disciplinovaně, hráli po zemi, na jistotu a míč drželi na svých kopačkách. Hosty prakticky k ničemu nepouštěli a dlouhé minuty se hrálo na jejich polovině. V 17. minutě Filip Šťastný vystřelil za velkým čtvercem, jeden ze zadáků míč tečoval, a ten skončil pod břevnem brankáře Petra Dirgy. V 35. minutě se Roman Zahrádka zbavil dvou bránících hráčů soupeře a střelou po zemi k tyči svým prvním gólem zvýšil stav na 2:0.
Hned po přestávce Zahrádka napřáhl z dvaceti metrů a míč skončil u tyče branky hostí - 3:0. V tu chvíli si už všichni Čížovští zřejmě mysleli, že v tropickém vedru hosté sílu na odpor už nenajdou. Jenže opak byl pravdou. Domácí s bohorovným klidem, nebo i kvůli nedostatku tekutin, přestali bránit a Blaník, který využil tři rychlé brejky, když domácí obraně pláchli Klárner a dvakrát Růžička, během třinácti minut vyrovnal na 3:3. A to ještě Lukáš Hošna dvěma kvalitními zákroky zachránil svůj tým od pohromy. Jenže tento horký den figuroval v sestavě Čížové Zahrádka, kterého však v oficiálním zápise na webu Fotbal.cz rozhodně nehledejte... Bývalý divizionář si pohrál s milenovickou obranou a svým třetím gólem na 4:3 definitivně překlopil misky vah na čížovskou stranu. Poslední slovo si vzal Valenta, který krásnou střelou do horního rohu Dirgovy brány potvrdil vítězství Čížové na 5:3.