Spoločné majstrovstvá SR a ČR 2021: Svrček nedal nikomu šancu

spoločné majstrovstvá SR a ČR 2021

Spoločné majstrovstvá SR a ČR 2021 vo svoj druhý deň videli súboje o titul v pretekoch s hromadným štartom hneď v troch kategóriách a top konkrétne v kategórii ženy elite, juniorky a juniori. Kto si na pódiu poťažkal zlatú medailu?

Spoločné majstrovstvá SR a ČR 2021 – výsledky

Ženy Elite

Novou majsterkou Slovenska sa stáva Tereza Medveďová (WCC Team), ktorá porazila druhú Radku Paulechovú (Kaktus Bike – Team Bratislava).  Na tretiu priečku sa dostala Nora Jenčušová (BePink), úradujúca majsterka Slovenska v časovke jednotlivcov.

Juniorky

Medzi juniorkami si ďalší majstrovský titul vybojovala opäť Tereza, ale tentoraz Tereza Kurická (Slávia Trenčín). Terka na striebornú priečku odsunula Lauru Lukáčovú (Slávia Trenčín). Bronzová medaila po dnešku patrí Miriame Čišeckej (CyS – Akadémia Petra Sagana).

Na obrázku môže byť jedna osoba alebo viacerí ľudia a stojaci ľudia

Juniori

Lákadlom boli aj preteky juniorov, v ktorých bol najväčším favoritom Martin Svrček (Team Franco Ballerini Juniores). Napokon sa papierové predpoklady naplnili, a teda Martin Svrček sa stáva novým juniorským majstrom Slovenska. A to dominantným spôsobom, kedy cieľovú čiaru preťal osamote pred skupinou prenasledovateľov. Na druhé miesto odsunul Mateja Sivoka a na tretie Lukáša Sokolíka.

Martin Svrček neskôr v cieli povedal, že sólo jazda síce bola náročná (vo dvojici by mu podľa jeho slov išlo lepšie), ale je rád, ako vyhral majstrovský titul.

Za Česko vyhral Mathias Kopecký.

Zajtra národný šampionát vyvrcholí hromadnými pretekmi mužov Elite  Na trati bude najväčším lákadlom Peter Sagan (BOH), ktorý však nebude pretekať so svojím bratom Jurajom (BOH), ktorý aktuálne leží v nemocnici.

Situáciu Juraj svojsky okomentoval na svojom instagramovom profile:

Na obrázku môže byť 1 osoba, interiér a text, v ktorom sa píše „14:47 jurajsagan 3h shit times fast some some happen Poslat správu“