FIS MČR Horní Mísečky

Nosek asistoval na gól, Vegas to k výhře nestačilo. Montreal otočil sérii

Nahrávka útočníka Tomáše Noska hokejistům Vegas k výhře ve třetím zápase semifinále play-off NHL nepomohla. Montreal porazil Golden Knights 3:2 v prodloužení a otočil stav série na 2:1.

Utkání Montreal - Vegas
zdroj: ČTK/AP

Hráči Vegas v prvním utkání na kanadské půdě v sezoně dvě třetiny zápasu dominovali, ze střelecké převahy 30:8 ale vytěžili pouze jednu branku a průběžnou remízu 1:1.

Skóre otevřel ve 24. minutě po špatné rozehrávce Erica Staala centr třetí formace Vegas Nicolas Roy a poslal hostující celek do vedení.

Montreal srovnal po osmatřiceti sekundách. Nick Suzuki ve vlastním obranném pásmu získal kotouč, našel rozjetého Colea Caufielda a dvacetiletý nováček v samostatném úniku překonal Marca-André Fleuryho v brance Vegas.

Montreal jako by se v úvodních dvou třetinách nemohl vyrovnat s absencí hlavního trenéra Dominiquea Ducharmea, který byl pozitivně testován na covid-19. Hlavní roli na střídačce Canadiens převzal při absenci osmačtyřicetiletého kouče asistent Luke Richardson, jenž si i přes nepříliš vydařený úvod zápasu připsal první vítězství.

"Naše výhra je pro Doma (Ducharmea) úlevou. Jsem pyšný na to, že kluci zápas dokázali dotáhnout do vítězného konce," řekl Richardson. "Myslel jsem si, že svou premiéru na lavičce týmu NHL si odbydu v nějakém přípravném zápase, nakonec se to ale stalo v zápase play-off. Bylo to vzrušující," dodal bývalý úspěšný obránce.

Golden Knights přiblížil vítězství ve 43. minutě Alex Pietrangelo. Kanadský útočník si při rychlém přechodu do útočného pásma vyměnil kotouč s Maxem Paciorettym, zbavil se obránce Bena Chiarota a střelou z osy hřiště podruhé překonal Careyho Price.

Na začátku akce stál Nosek, který u mantinelu vybojoval puk a ve svém prvním zápase po zranění si připsal první bod v letošním play-off.

Pod vyrovnávací gól Joshe Andersona z 59. minuty se obrovskou chybou podepsal brankář Fleury. Zkušený kanadský gólman nedokázal u mantinelu zpracovat nahození z obranného pásma, nešťastně odrazil kotouč do vlastního brankoviště a napadající Anderson měl před odkrytou brankou jednoduchou práci.

V prodloužení se čekalo na gól bezmála 13 minut. V čase 72:53 se Anderson dostal za obranu Golden Knights, zpracoval vysoký puk pro Paula Byrona, který nájezd dvou útočníků na brankáře Fleuryho vyřešil šikovně.

Naznačil střelu a předložil Andersonovi puk před prázdnou branku. Sedmadvacetiletý útočník i podruhé v zápase nabídnutou příležitost využil a rozhodl o čtvrtém vítězství Canadiens v prodloužení v letošním play-off.

Montreal dvěma výhrami za sebou otočil stav série a v neděli bude mít šanci získat postupový mečbol.

Montreal - Vegas 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 59. a 73. J. Anderson, 24. Caufield – 24. N. Roy, 43. Pietrangelo (Nosek). Střely na branku: 27:45. Diváci: 3500 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Pietrangelo (Vegas), 3. J. Anderson (Montreal). Stav série 2:1.