Česko - Chorvatsko: vzájemná bilance zápasů české reprezentace před EURO

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Pouze tři vzájemné zápasy mají na kontě Češi s Chorvatskem před letošním střetnutím v základní skupině D na UEFA EURO 2020. Do společné skupiny je svedl los i při předchozím evropském šampionátu v roce 2016. Tehdy v 93. minutě z penalty vyrovnal na konečných 2:2 Tomáš Necid. Jaká je vzájemná bilance fotbalových reprezentací z Česka a Chorvatska?

Česko - Chorvatsko: vzájemná bilance zápasů

Datum Zápas a výsledek Dějiště Akce
17. 6. 2016 Česko - Chorvatsko 2:2 Saint-Étienne EURO 2016
9. 2. 2011 Chorvatsko - Česko 4:2  Pula přátelské utkání
12. 12. 1996 Česko - Chorvatsko 1:1 (1:4 na penalty) Casablanca mezinárodní turnaj

17. června 2016, ČR - Chorvatsko 2:2 (0:1)

O chorvatské góly se postaral Ivan Perišič a Ivan Rakitič, velkolepý obrat nastartoval čtvrt hodiny před koncem střídající Milan Škoda, v nastavení srovnal z penalty další střídající hráč Tomáš Necid. Utkání musel rozhodčí v závěru druhé půle přerušit kvůli výtržnostem chorvatských fanoušků.

Branky: 76. Škoda, 90.+3 Necid z pen. - 38. Perišič, 59. Rakitič. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Collin - Taylor, Marriner (všichni Angl.). ŽK: Sivok - Badelj, Brozovič, Vida. Diváci: 40.000.

Česko: Čech - Kadeřábek, Sivok, Hubník, Limberský - Plašil (86. Necid), Darida - Skalák (67. Šural ), Rosický, Krejčí - Lafata (67. Škoda). Trenér: Vrba.

Chorvatsko: Subašič - Srna, Čorluka, Vida, Strinič (90.+8 Vrsaljko) - Modrič (62. Kovačič), Badelj - Brozovič, Rakitič (90.+7 Shildenfeld), Perišič - Mandžukič . Trenér: Čačič.

Česká fotbalová reprezentace na EURO 2020

Čeští fotbalisté zahájili skupinu D na mistrovství Evropy výhrou proti Skotsku 2:0. Zazářil útočník Patrik Schick, který vstřelil oba góly. Mimořádný výkon korunoval druhým zásahem z poloviny hřiště.

Branky: 42. Schick, 52. Schick. Rozhodčí: D. Siebert – J. Seidel, R. Foltyn (GER). Diváci: 9 847 diváků

Skotsko: Marshall – G. Hanley, Cooper, Hendry (67. C. McGregor) – O'Donnell (79. Forrest), Armstrong (67. Fraser), J. McGinn, McTominay, Robertson (C) – Dykes (79. Nisbet), R. Christie (46. Adams).

Česko: Vaclík – Bořil, Kalas, O. Čelůstka, Coufal – Král (67. Holeš), Souček – Jankto (72. Hložek), Darida (C) (87. Ševčík), Masopust (72. Vydra) – Schick (87. Krmenčík).

Chorvatsko na EURO 2020

Fotbalisté Anglie se na EURO 2021 aspoň trochu pomstili Chorvatům za vyřazení v semifinále posledního mistrovství světa. Ve Wembley vyhráli v prvním zápase „české“ skupiny D 1:0, když jedinou branku vstřelil ve druhém poločase Raheem Sterling.

Branky: 57. Sterling. ŽK: Foden (Ang.). Rozhodčí Orsato (ITA) – Giallatini (ITA), Preti (ITA). Diváci: 18497

Anglie: Pickford – Walker, Stones, Mings, Trippier – Phillips, Rice – Sterling (90+2. Calvert-Lewin), Mount, Foden (71. Rashford) – Kane (C) (82. Bellingham).

Chorvatsko: Livaković – Vrsaljko, D. Vida, Ćaleta-Car, Gvardiol – Modrić (C), Brozović (70. Vlašić), Kovačić (85. Pašalić) – Kramarić (70. Brekalo), Rebić (78. B. Petković), Perišić.