Cyklista Černý je potřetí českým šampionem v časovce. Nominoval se na olympijské hry do Tokia

Josef Černý obhájil na domácím šampionátu v silniční cyklistice prvenství v časovce a celkově třetí titul v jízdě proti chronometru mu také vynesl jistotu startu na olympijských hrách v Tokiu. Osmadvacetiletý profesionál týmu Deceuninck-Quick Step zvítězil na čtyřicetikilometrové trati s více než minutovým náskokem před šestinásobným českým šampionem Janem Bártou, třetí skončil Adam Ťoupalík. Stupně vítězů měly stejné složení jako před rokem.

Tento článek je více než rok starý.

Bánovce nad Bebravou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Černý během loňské časovky.

Josef Černý na archivním snímku | Foto: Heinz-Peter Bader | Zdroj: Reuters

Černý na společném česko-slovenském šampionátu v Bánovcích nad Bebravou zopakoval loňský titul z Mladé Boleslavi, šampionem se stal také v roce 2018 v Karlových Varech, na což pak navázal také vítězstvím v silničním závodě v Plzni. Rok nato jej na časovkářském trůnu vystřídal Jan Bárta, který tehdy ve Voderadech na Slovensku získal šestý titul.

Štybar vyhlíží olympiádu, mistrovství světa či Paříž-Roubaix. ‚Smůly už bylo dost,‘ říká k pádu a operaci

Číst článek

Ženský titul obhájila Nikola Nosková, šampionem v kategorii do 23 let stal Tomáš Kopecký a juniorské závody vyhráli Štěpán Telecký a Eliška Kvasničková.

Černý zvítězil před čtveřicí jezdců českého týmu Elkov-Kasper. Bárta za ním zaostal o 1.09 minuty, Ťoupalík byl o dalších 53 sekund pomalejší. Šestý skončil Černého týmový kolega Zdeněk Štybar, rychlejší než on byli ještě Jakub Otruba a Michael Kukrle.

Souboj mužské elity byl zároveň nominačním závodem na olympijské hry. Jak před šampionátem uvedl reprezentační trenér Tomáš Konečný, jeho vítěz bude v Tokiu vedle časovky startovat i v závodě s hromadným startem. V něm bude mít Česká republika trojnásobné zastoupení.

Brzy čtyřiadvacetiletá Nosková triumfovala na republikovém šampionátu počtvrté. Před loňským časovkářským titulem v Mladé Boleslavi dosáhla závodnice nizozemské stáje SD Worx v roce 2017 v Žiaru nad Hronom na double. Na stupně vítězů s ní vystoupily zkušená Jarmila Machačová a Nikol Flašarová.

Nosková zvládla 20,3 kilometru dlouhou trať v čase 27.49. Machačová, která loni ovládla silniční závod s hromadným startem, na ni ztratila takřka minutu a půl. Bronzová Flašarová naopak skončila třetí pouze o jedinou sekundu.

Mistrovství ČR v silniční cyklistice – časovka:

Muži elite (40 km): 1. Černý (Deceuninck-Quick Step) 48:07, 2. Bárta -1:09, 3. A. Ťoupalík -2:02, 4. Otruba -2:31, 5. Kukrle (všichni Elkov-Kasper) -2:53, 6. Štybar (Deceuninck-Qick Step) -3:07.

Muži do 23 let (40 km): 1. T. Kopecký (Acrog Tormans) 51:23, 2. Bouček (Israel Cycling Academy) -49, 3. Vacek (Gazprom-Rusvelo) -50.

Junioři (20,3 km): 1. Telecký (TJ Favorit Brno) 25:48, 2. M. Kopecký (Acrog Tormans) -3, 3. Jindřich (TJ Stadion Louny) -56.

Ženy (20,3 km): 1. Nosková (SD Worx) 27:49, 2. Machačová (Dukla Praha) -1:29, 3. Flašarová (Eleven Head Cyklolive) -1:30, 4. Bajgerová (Dukla Praha) -1:42, 5. Slámová (Cyklotrenink) -2:24, 6. Burlová (Dukla Praha) -2:39.

Juniorky (15 km): 1. Kvasničková (SportRaces Cycling) 21:07, 2. Kopecky (LRTV Swift/Swabo Ladies) -42, 3. Bártová (Tufo Pardus Prostějov) -44.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít