Spoločné majstrovstvá SR a ČR 2021: výsledky časoviek prvého dňa

Spoločné majstrovstvá SR a ČR 2021

Spoločné majstrovstvá SR a ČR 2021 v Bánovciach nad Bebravou dnes odštartovali bojmi proti chronometru v oboch ženských kategóriách a v jednej mužskej. Z majstrovských titulov sa tešili na slovenskej strane favoriti.

Spoločné majstrovstvá SR a ČR 2021 – časovky

Juniorky

Boj o titul juniorskej šampiónky v časovke jednotlivcov nadobudol tento rok nový rozmer, pretože viacnásobná šampiónka z tejto vekovej kategórie, Nora Jenčušová, s ktorou sme pre Vás v marci urobili krátke interview, už odišla do kategórie ženy elite. A teda bolo jasné, že Slovensko spozná novú majsterku. Napokon sa ňou stala Tereza Kurnická (TJ Slávia ŠG Trenčín). V cieli jej namerali čas 21:18. Vicemajsterkou sa stala Laura Lukáčová (Slávia Trenčín) a bronzovú priečku zas obsadila Jana Mácsaiová (Spartak Tlmače).

Svoj premiérový titul Tereza Kurnická komentovala takto: „Na časovku som sa dosť tešila. Štartovali sme pomerne skoro ráno, takže nebolo až také teplo. Išlo sa mi celkom dobre, no na ľahkých prevodoch, čo bolo na obrátkach ťažké – strieľali mi prevody, našťastie som to dokázala zajazdiť aj s tým. Samozrejme, som veľmi spokojná a teším sa.“

Za Česko si titul vybojovala Eliška Kvasničkova (SportRaces Cycling Team) s časom 21:07.

Ženy Elite

Aj boj o elitný titul šampiónky v časovke jednotlivcov bol napínavý. Najmä kvôli premiérovej účasti úradujúcej európskej šampiónky v dráhovej cyklistike Nore Jenčušovej (BePink). Ostatné pretekárky sa však cenného zlata nechceli ľahko vzdať. Napriek ich snahe Nora Jenčušová nadelila druhej Janke Keseg Števkovej (Outsiderz) jednu celú minútu (čas Jenčušovej bol 28:38). Bronz v tejto kategórii putuje do hlavného mesta a patrí Nikole Čorbovej (Pro Cycling Team Bratislava).

Staronová majsterka Slovenska v cieli povedala: „Trať bola rýchla. Sama som nevedela, čo od časovky čakať. Tento rok som nebola ani na riadnych pretekoch, kde by som si mohla časovku vyskúšať. Plus som prvý rok v ženách, takže pocity pred štartom boli všelijaké. No napokon som spokojná. Do poslednej chvíle som nevedela ako na tom som, v cieli som sa bála, že som mohla ísť rýchlejšie. Ale napokon to vyšlo a som spokojná.“

Na obrázku môže byť jedna osoba alebo viacerí ľudia, bicykel a vonku

Nikola Nosková (SD Worx) sa zas stala českou šampiónkou s časom 27:49.

Juniori

Najväčším favoritom v kategórii juniori bol jednoznačne Martin Svrček (Franco Ballerini), ktorý v tomto roku vyhral viaceré preteky v Taliansku. Napokon papierové predpoklady aj potvrdil a získal tak titul majstra Slovenska s časom necelých 24 minút a 55 sekúnd. Ako druhý finišoval Lukáš Sokolík (Slávia Trenčín). Bronzová medaila visela na pódiu na krku Martina Juríka (Slávia Trenčín).

Martin Svrček: „Som veľmi spokojný, hlavne s tým ako som sa nastavil a počas časovky som veľmi presne vedel, čo robím. V druhej polovici som dokázal ešte zrýchliť. Čo sa trate týka, fajn, v podstate to bola čistá rovina.“

Na obrázku môže byť 1 osoba a stojaca osoba

Českým šampiónom je Štěpán Telecký (TJ Favorit Brno). Trať obišiel za 25:47.

Ešte dnes podvečer sú na programe časovky jednotlivcov v kategóriách U23 a muži Elite.