Atlanta otočila zápas ve Philadelphii a je krok od postupu, mečbol v play-off NBA mají i Clippers

Basketbalisté Atlanty v play-off NBA na hřišti Philadelphie vymazali ztrátu 26 bodů a po výhře 109:106 se v sérii druhého kola ujali vedení 3:2. Venku uspěli také Los Angeles Clippers a díky vítězství 119:111 v Utahu je rovněž dělí jedna výhra od postupu.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trae Young z Atlanty smečuje do koše Philadelphie

Trae Young z Atlanty smečuje do koše Philadelphie | Zdroj: Reuters

Hawks se stali teprve třetím týmem v historii, který v play-off dokázal otočit zápas, v němž ještě o půli prohrával nejméně o 22 bodů. Výrazně jim pomohl fakt, že Sixers znovu příliš nezářili na čáře šestky, odkud zahodili 15 střel.

Durant proměnil zápas čtvrtfinálové série NBA ve svoji show, vedení Brooklynu zajistil triple doublem

Číst článek

Hvězdou duelu se stal Trae Young s 39 body a sedmi asistencemi. S 19 body a 11 doskoky mu sekundovali John Collins, s 16 body a osmi doskočenými míči Danilo Gallinari a s 15 body Louis Williams.

Atlanta o 26 bodů prohrávala v průběhu třetí čtvrtiny a do závěrečného dějství vstupovala se ztrátou 18 bodů. Minutu a 26 sekund před koncem se však dostala do vedení poté, co byl Young faulován a proměnil všechny tři šestky.

„Pokud nám někdo nevěřil, teď už musí,“ prohlásil trenér Atlanty Nate McMillan, jehož celek nyní vede 3:2 a v sobotu bude moct na domácím hřišti rozhodnout. „Jsem na nás pyšný. Nesledovali jsme stav a bojovali,“ přidal Young.

Sestřih ze zápasu Philadelphia - Atlanta:

Favorizované Philadelphii, která poslední čtvrtinu prohrála 19:40, nestačilo 37 bodů a 13 doskoků Joela Embiida ani 36 bodů včetně sedmi trojek Setha Curryho. Nikdo další nedal víc než osm bodů.

„Bohužel příliš dlouho jsme si mysleli, že jsme v pohodě. Rozhodně nejsme spokojeni s tím, jak jsme dnes hráli,“ mrzelo Bena Simmonse, jenž v play-off proměnil pouze 22 šestek z 66 a dnes zůstal jen na osmi bodech.

Mečbol i pro Clippers

Překvapivé vítězství vybojovali také Clippers, kteří v Utahu nastoupili bez zraněného Kawhiho Leonarda. Přesto však hosté vyhráli 119:111 a v šestém utkání budou moci rozhodnout v domácí aréně.

Jazz první poločas vyhráli o pět bodů a trefili v něm 17 z 30 trojek, třetí část ale ztratili jasně 18:32. Hvězdou střetnutí byl s 37 body a 16 doskočenými míči Paul George. Při Leonardově absenci mu pomohli s 25 body Marcus Morris a s 22 Reggie Jackson.

Utahu naopak nestačil velký výkon Bojana Bogdanoviče, který nastřílel devět trojek a celkem 32 bodů. Ani 21 bodů Donovana Mitchella, jenž ale trefil jen šest z 19 střel. Rudy Gobert přidal 17 bodů a doskočil 10 míčů.