Panorama

Bouzková otočila se Sie Šu-wej a v Birminghamu je ve 2. kole, Plíšková končí

Úspěšný start do prvního letošního turnaje na trávě má za sebou Marie Bouzková. V Birminghamu otočila osmá nasazená zápas úvodního kola se Sie Šu-wej a soupeřku z Tchaj-wanu zdolala 3:6, 6:1, 6:2. Ve druhém kole je i Tereza Martincová, která po postupu z kvalifikace porazila 6:3 a 6:4 bývalou světovou čtyřku Australanku Samanthu Stosurovou. Naopak Kristýna Plíšková nezaskočila Američanku Coco Vandewegheovou a prohrála 4:6, 6:7.

Marie Bouzková
zdroj: Reuters autor: Asanka Brendon Ratnayake

V anglickém městě se dnes představí ještě Tereza Martincová, kterou čeká po postupu z kvalifikace duel s Australankou Samanthou Stosurovou.

Dvaadvacetiletá Bouzková v prvním setu po brzké ztrátě podání marně dotahovala vedení o třináct let starší soupeřky, třebaže i jí se podařil jeden brejk. V dalších dvou sadách už ale byla na servisu jistější a ve druhém vzájemném střetnutí oplatila Sie Šu-wej porážku ze čtyři roky starého měření sil v Hua Hinu. O postup do čtvrtfinále si zahraje s Francouzkou Caroline Garciaovou.

Šestadvacetiletá Martincová o zisku prvního setu v duelu s o 11 let starší Stosurovou rozhodla brejkem za stavu 4:3. Ve druhé sadě se ujala vedení 3:1 a náskok už udržela. Ve druhém kole ji čeká buď Američanka Lauren Davisová, nebo pátá nasazená Jelena Ostapenková z Lotyšska.

Tenisový turnaj žen v Birminghamu (tráva):

Dvouhra - 1. kolo: Bouzková (8-ČR) - Sie Šu-wej (Tchaj-wan) 3:6, 6:1, 6:2, Garciaová (Fr.) - Dartová (Brit.) 7:5, 4:6, 6:4, Vandewegheová (USA) - Kristýna Plíšková (ČR) 6:4, 7:6 (7:1), Martincová (ČR) - Stosurová (Austr.) 6:3, 6:4, Watsonová (Brit.) - Golubicová (Švýc.) 3:6, 6:2, 6:2, Vekičová (3-Chorv.) - Jonesová (Brit.) 6:1, 6:3, Giorgiová - Gattová-Monticoneová (obě It.) 6:3, 6:0.

Čtyřhra - 1. kolo: Bouzková, Hradecká (ČR) - Ostapenková, Rosolská (Lot./Pol.) 6:2, 6:2.