Zde může být vaše reklama.

Už zase závodí Team Green Motorsport vyhrál v Tatrách

Team Green Motorsport vyhrál v Tatrách

13. 06. 2021 - 21:51

Sezóna automobilových soutěží už se rozjela naplno. A pro team-green motorsport z Dzbelu u Konice to byl náročný a hodné emotivní start. Nejprve se Škodou 130RS pro technické problémy jednu soutěž nedokončil, aby pár dní poté zvítězil na Slovensku.

„Díky pandemii nám letos začala sezona na Zlínsku až před čtrnácti dny. Bohužel jsme do ní vstoupili tím nejhorším možným způsobem, a to havárií, kdy vlivem poškození řízení na nerovnosti nám auto nezatočilo do levotočivé zatáčky v poměrně vysoké rychlosti a došlo k nárazu a poškození zavěšení kola a brzd. Bylo velké štěstí, že jsme se zůstali na silnici, protože být to o kousek dál v lese, byly by následky podstatně horší. Odstoupili jsme tedy ze závodu za jeho poslední třetinou z 2. místa a bez zisku důležitých bodů,“ řekl Roman Burget z team-green motorsport.

Protože se s vozem 130RS letos účastní i mistrovství Slovenské republiky, a to startovalo minulý víkend v Tatrách, měli jen tři dny na opravu auta, což se nakonec podařilo a do Tater ve čtvrtek ráno odjeli. „Čekala nás neznámá a těžká soutěž navíc dvoudenního formátu s celkovými 750 kilometry. Nečekal jsem, že se takto velké soutěži budeme rvát o nejvyšší příčky, ale hlavně, že se bude rozhodovat až v poslední rychlostní zkoušce,“ uvedl Burget.

Poslední erzeta byla navíc v náročném lesním úseku a šotolinová v délce 11,35 kilometru. „Náskok jsme si sice průběžně drželi, ale už v prvním průjezdu této RZ nám na ní nadělilo Audi Quatro posádky Marián Buschbacher jednu celou minutu a 35 vteřin, což znamenalo pro nás velký problém, protože se tato zkouška jela ještě jednou jako poslední a navíc za deště. Také jsme na ní poškodili zavěšení tlumiče, které se ale nakonec podařilo v posledním servisu provizorně opravit. Museli jsme tedy nasadit trochu vyšší míru rizika a pokusit se nemálo zrychlit. Když nám potom v cíli ukázala časomíra rozdíl pouhé 1,1 sec, nemohl jsem tomu uvěřit. Tímto časem jsme si zajistili absolutní vítězství mezi historickými vozy a tuto soutěž vyhráli. Samozřejmě to pro nás znamená obrovský úspěch, kterého si vážíme, a je to zároveň důležitá satisfakce za nevydařený úvod sezony," řekl Burget.

Na autě budou mít v team-green motorsport ale i tentokrát dost práce, vše je nutné dát do pořádku do závodů v Plzni, Hustopečích a dalším pokračování seriálu slovenského mistrovství.