Lacko vyjel Buggyře v neděli na Hungaroringu další dva poháry v závodech ME tahačů na okruzích

Adam Lacko dosáhl při obou nedělních závodech FIA ETRC na Hungaroringu pódiového umístění. Jezdec stáje Buggyra dojel v obou jízdách třetí.

Na Hungaroringu v neděli pokračoval úvodní podnik letošního ročníku mistrovství Evropy v závodech tahačů. Na programu byly závěrečné dva závody víkendu. Stáji Buggyra se v sobotním prvním závodě podařilo vybojovat pódiové umístění, když její jezdec Adam Lacko dorazil do cíle jako třetí. Na stupních vítězů se Lacko ukázal i v neděli, a to v obou závodech.

Do třetí jízdy víkendu se český závodník kvalifikoval jako čtvrtý. Hned v úvodních metrech se mu ale podařilo přeskočit Antonia Albaceteho. Díky tomu se posunul na třetí místo, které si poté udržel až do cíle. Před ním dojeli první Norbert Kiss a druhý Sascha Lenz.

Lackovi týmoví kolegové Téo Calvet a Aliyyah Kolocová dojeli do cíle na devátém, respektive třináctém místě. Po závodě ale padaly penalizace a z toho jak Calvet, tak i Kolocová vytěžili. Zatímco Calvet se posunul na sedmou příčku, Kolocová byla nakonec klasifikována jako dvanáctá. V hodnocení Goodyear Cupu skončil Calvet druhý a Kolocová čtvrtá.

Na startu čtvrtého závodu došlo k otočení nejlepší osmičky ze třetí jízdy. V době startu závěrečného klání víkendu ale ještě nebyly uplatněny všechny penalizace vztahující se ke třetímu závodu. Tou dobou Calvet figuroval ve výsledkové listině třetího závodu jako osmý, což pro čtvrtou jízdu znamenalo start z pole position. Adam Lacko startoval šestý a Aliyyah Kolocová dvanáctá.

Hned v úvodu ale Calvet první příčku ztratil. Dostala se před něj Stephanie Halmová. Později pád francouzského závodníka pokračoval. Nejprve ho odsunul na třetí místo Shane Brereton. Zanedlouho se pak stal nejvýše postaveným jezdcem Buggyry Lacko, který Calvetovi sebral třetí příčku. Brzy Calveta předjel i Norbert Kiss.

Kolo poté, co Lacko zdolal Calveta, si smlsnul také na Breretonovi a dostal se na druhou příčku. Vzápětí začal stahovat i vedoucí Halmovou a brzy byl nalepen na její zádi.  Nejenže se ale nebyl schopen dostat před Němku, ale dokonce se propadl na třetí příčku za Kisse. Maďar si nakonec dojel pro vítězství.

Lacko se sice stále držel Halmové jako klíště, recept na ní ale nenašel a musel se tak spokojit s dalším bronzovým výsledkem. Svá umístění ze třetího závodu zopakovali i Téo Calvet a Aliyyah Kolocová. Zatímco Calvet nakonec skončil sedmý, Kolocová obsadila dvanáctou příčku. V Goodyear Cupu skončil i tentokrát Calvet druhý a Kolocová čtvrtá.

Dalším termínem, kdy se FIA ETRC ukáže v akci, je víkend 16.-18. července. Během něj se pojede na německém Nürburgringu. Během víkendu se uskuteční hned dva podniky. Součástí každého z nich budou tři závody. Jezdci tím pádem odjedou za víkend hned šest závodů. Lacko do víkendu vstoupí v roli druhého muže průběžného pořadí s osmibodovou ztrátou na lídra šampionátu Saschu Lenze.

Výsledky třetího závodu víkendu: 1. Norbert Kiss (Maďarsko, Révész Racing, MAN) 11 kol, 2. Sascha Lenz (Německo, Löwen Power, MAN) +8,097, 3. Adam Lacko (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner) +12,830… 7. Téo Calvet (Francie, Buggyra Racing, Freightliner) +48,736, 12. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner) +1:06,090.

Výsledky třetího závodu v rámci Goodyear Cupu: 1. Shane Brereton (Velká Británie, TOR Truck Racing, MAN), 2. Téo Calvet (Francie, Buggyra Racing, Freightliner), 3. Steffen Faas (Německo, Tankpool 24 Racing, Scania), 4. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner).

Výsledky čtvrtého závodu víkendu: 1. Norbert Kiss (Maďarsko, Révész Racing, MAN) 11 kol, 2. Stéphanie Halmová (Německo, Die Bullen von Iveco, Iveco) +3,044, 3. Adam Lacko (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner) +3,300… 7. Téo Calvet (Francie, Buggyra Racing, Freightliner) +18,720, 12. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner) +38,423.

Výsledky čtvrtého závodu v hodnocení Goodyear Cupu: 1. Shane Brereton (Velká Británie, TOR Truck Racing, MAN), 2. Téo Calvet (Francie, Buggyra Racing, Freightliner), 3. Steffen Faas (Německo, Tankpool 24 Racing, Scania), 4. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner).

Průběžné pořadí šampionátu jezdců: 1. Sascha Lenz (Německo, Löwen Power, MAN) 40 bodů, 2. Adam Lacko (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner) 32 bodů, 3. Norbert Kiss (Maďarsko, Révész Racing, MAN) 30 bodů… 8. Téo Calvet (Francie, Buggyra Racing, Freightliner) 10 bodů… - Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner) 0 bodů.

Průběžné pořadí Goodyear Cupu: 1. Shane Brereton (Velká Británie, TOR Truck Racing, MAN) 50 bodů, 2. Téo Calvet (Francie, Buggyra Racing, Freightliner) 42 bodů, 3. Steffen Faas (Německo, Tankpool 24 Racing, Scania) 39 bodů… 4. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner) 28 bodů.

Průběžné pořadí týmového hodnocení: 1. Team Titan 53 bodů, 2. Die Bullen von Iveco 47 bodů, 3. Löwen Power 46 bodů, 4. Buggyra Racing 44 bodů.

Úvodní foto: Buggyra Racing

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.