Poslední etapa měřila jen 125 km, ale končila 10 km výjezdem v zimním středisku Hinterstoder, přičemž průměrný sklon činil 8,1% a závěrečný kilometr 10,5 %. Tady se mělo rozhodnout o celkovém vítězi.

Na start etapy se v dresu nejlepšího závodníka postavil Michal Schlegel z Elkov Kasper. Nebezpeční pro něj byli hlavně ti, kteří včera dojeli v první skupině, z nichž nejlépe postaveným byl Jan Maas z Leopardu (+0:11) a nejhůře na 8. místě Adriá Moreno z Vorarlbergu (+0:37). Na 9. a 10. místě jistili Schlegela Jakub Otruba a Michael Kukrle, kteří měli odstup 1:01, resp. 1:17 min.

65 km před cílem se s náskokem 2:15 min. před hlavním polem pohybovala 6členná skupina, v níž byli cyklisté týmů Voster (Polsko), Uno-X (Norsko), Abloc (Nizozemsko), Maloja, Lotto-Kern Haus a Rad-Net Rose (všechny Německo). O tempo pelotonu se starali cyklisté Elkov Kasper, které ale následně vystřídali jezdci německého Metalltechniku.

40 km před cílem se při stoupání na VP Vorderstoder vedoucí skupina rozdělila a na čele se osamostatnila trojice Kulset (Uno-X), Heiduk (Lotto) a Paterski (Voster). 35 km před cílem při průjezdu VP měli  odstup od pelotonu, který už zase vedli cyklisté Elkov Kasper, 50 sekund. Dojeti však byli ještě před závěrečným kopcem.

Na čele pelotonu najeli do cílového kopce na prvních pozicích dva cyklisté Felebrmayru, z nichž jedním byl Dan Turek jedoucí v modrém dresu nejlepšího v bodovací soutěži, jelikož Michal Schlegel vezl žlutý. A vzadu se okamžitě začalo odpadat. Brzy na to ale převzali iniciativu cyklisté Elkov Kasper a Vorarlbergu. Výsledkem bylo, že na čele jela pouze zhruba patnáctka závodníků.

7 km před cílem atakoval Alexis Guerin (Vorarlberg) a skupinu pořádně natáhl. Za zadním kolem měl Michala Schlegela a Riccardo Zoidla (Felbermayr). K nim se dotáhl ještě Pawel Cieslik (Voster). 0 1,5 km dál to Guerin zkusil znovu a opět ho sjel Michal Schlegel.

Další nástup přišel 4 km před cílem od Zoidla. Ten už byl moc na Cieslika, ale do potíží dostal i Schlegela! Zoidla s Guerinem se neudržel ani on.

Zoidl z regionálně domácího, a tudíž mimořádně motivovaného týmu měl před etapou náskok na Guerina 4 vteřiny. Takže to bylo na Guerinovi. A ten také 300 metrů před cílem zaútočil a Zoidlovi nedal šanci. Vyhrál tak etapu i celý etapový závod.

Michal Schlegel dorazil do cíle na třetím místě 29 sekund za vítězem a patří mu celkové 3. místo s odstupem 18 sekund na Francouze.

V top deset doplnili Schlegela z týmu Elkov Kasper v konečném pořadí ještě na 8. místě Michael Kukrle a na 10. Jakub Otruba.

Schlegel vyhrál bodovací soutěž a Elkov Kasper byl nejlepší v soutěži týmů.

A jedna zajímavost na závěr: Alexis Guerin se sešel s Michalem Schlegelem v roce 2015 v jednom týmu, v českém AWT GreenWay. Stejný dres v tom roce oblékali i Max Schachmann (aktuálně Bora-hansgrohe), Iván García Cortina (Movistar) či Álvaro Cuadros (Caja Rural).