Herbert s Mahutem podruhé vyhráli domácí Roland Garros a mají 5. grandslamový titul

12. 6. 2021, 21:44
Aktuality 8
FRENCH OPEN - Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut získali pátý grandslamový titul. Po třech letech ovládli domácí French Open, když ve finále zdolali 4-6 7-6 6-4 kazašský pár Alexander Bublik a Andrej Golubjev.
Nicolas Mahut a P.H. Herbert (© AFP)

Šestí nasazení Herbert s Mahutem, kteří společně získali titul na všech čtyřech grandslamových turnajích, prohráli úvodní set za 32 minut. Druhý, v němž byli dva míčky od porážky, ale po téměř hodinovém boji získali v tie-breaku 7-1 a třetí sadu už měli pod kontrolou.

Domácí grandslam vyhráli dvakrát jako první Francouzi od druhé světové války. Společnou sbírku trofejí z turnajů velké čtyřky načali v roce 2015 na US Open. O rok později ovládli Wimbledon, na první pařížský triumf pak navázali v roce 2019 ziskem titulu na Australian Open.