NHL: Tampa Bay pohodlně postoupila přes Carolinu, po obratu je blízko semifinále i Vegas

Hokejisté Tampy Bay zvítězili na ledě Caroliny 2:0, uzavřeli sérii v poměru 4:1 a po Montrealu jsou druhým týmem, který postoupil do semifinále NHL. Obhájce Stanleyova poháru s Ondřejem Palátem a Janem Ruttou v sestavě se v dalším kole střetne s Bostonem nebo New Yorkem Islanders. Postupu se přiblížil Vegas, který vyhrál v Coloradu 3:2 v prodloužení a v sérii vede 3:2 po obratu z 0:2.

Tento článek je více než rok starý.

Video New York (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Steven Samkos v zápase proti Carolině

Steven Samkos v zápase proti Carolině | Foto: James Guillory | Zdroj: Reuters

Tampu Bay dostal do vedení ve 25. minutě v přesilové hře Brayden Point. Kanadský útočník se ocitl sám před Alexem Nedeljkovicem, kterého si rozhýbal a bekhendem otevřel skóre. Point se v tabulce střelců play off vyrovnal vedoucímu Nathanu MacKinnonovi z Colorada. Oba mají na kontě osm zásahů. Ross Colton zvýšil v 50. minutě střelou z pravého kruhu a Palát při hře bez brankáře ještě trefil tyč. Gólman Andrej Vasilevskij kryl všech 29 střel a připsal si druhou nulu v letošním play off.

Petr Mrázek, který odchytal za Carolinu předchozí dvě utkání a minule inkasoval šestkrát, zůstal tentokrát na střídačce. Kromě něj skončila sezona i Martinu Nečasovi, jenž v sérii proti Tampě Bay vůbec nebodoval.

Sestřih utkání Carolina - Tampa Bay 0:2

Pastrňák zářil, skóroval i Krejčí. Boston přesto pátý duel nezvládl, Islanders jsou zápas od postupu

Číst článek

Colorado vstřelilo první dva góly zápasu. Na konci první třetiny překvapil Brandon Saad střelou z úhlu brankáře Marca-Andre Fleuryho a ve 37. minutě zvýšil Joonas Donskoi z mezikruží. Vegas ale na začátku třetí třetiny slepenými zásahy vyrovnal. Zblízka se prosadili Alex Tuch a Jonathan Marchessault. Obrat hostů završil po padesáti sekundách prodloužení z úniku Mark Stone.

Golden Knights kromě zápasu otočili i sérii, v níž prohráli na ledě soupeře úvodní dva duely. První zápas dokonce podlehli vítězi základní části hrozivým skóre 1:7.

Výsledky 2. kola play-off NHL:

Carolina - Tampa Bay 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 25. B. Point, 50. Colton. Střely na branku: 29:25. Diváci: 16.299 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. B. Point, 3. Colton (všichni Tampa Bay). Konečný stav série: 1:4.

Colorado - Vegas 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 20. Saad, 37. Donskoi - 42. Tuch, 45. Marchessault, 61. Mark Stone. Střely na branku: 30:25. Diváci: 10.495 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Mark Stone, 2. Marchessault (oba Vegas), 3. Saad (Colorado). Stav série: 2:3.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít