Autor: ČTK, adl
0
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

Obhájci zlata Španělé zdolali ve čtvrtfinále fotbalového mistrovství světa do 21 let Chorvaty 2:1 po prodloužení. Ve 110. minutě rozhodl druhým gólem v utkání Javi Puado. Ve čtvrtečním semifinále vyzvou Portugalsko, které porazilo Itálii 5:3 po prodloužení.

Dál jde i Nizozemsko po výhře 2:1 nad Francií, o níž se ve třetí minutě nastavení postaral rovněž druhou trefou v zápase Myron Boadu. Nizozemci se utkají s posledním finalistou Německem, které udolalo Dánsko 6:5 na penalty. V normální hrací době skončil duel 1:1 a po prodloužení 2:2.

Španěly, kteří v březnové základní skupině porazili český výběr 2:0, poslal Puado do vedení v 66. minutě. Ve čtvrté nastavené minutě z penalty zařídil prodloužení Ivanušec. Ve druhém prodloužení však „La Rojita“ zařídil postup Puado.

Portugalci vedli 2:0 a 3:1, dvakrát se trefil Mota. Italové však dokázali zareagovat a v 89. minutě Cutrone srovnal na 3:3. Hned v úvodu prodloužení ale Lovato obdržel druhou žlutou kartu a Portugalsko přesilovku využilo. Nejprve se prosadil Jota a pojistku přidal Conceicao.

Portugalští fotbalisté postoupili do semifinále ME do 21 let po divokém utkání s Itálií

Francie vedla od 23. minuty zásluhou Upamecana, krátce po přestávce však srovnal Boadu. Utkání pomalu směřovalo do prodloužení, ale útočník Alkmaaru v nastavení stál na konci rychlého brejku a poslal Nizozemce do semifinále.

Německo od 69. minuty prohrávalo, ale těsně před koncem základní hrací doby Nmecha poslal duel do prodloužení. V něm favorit utkání obrátil skóre, Nelsson však z pokutového kopu srovnal. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější Němci. Rozhodující penaltu proměnil Jaeckel.

Šampionát jednadvacítek byl původně na programu od 9. do 26. června, ale vzhledem k hrozící termínové kolizi s přeloženým „dospělým“ Eurem ho organizátoři netradičně rozdělili na dvě části.

Od 24. do 31. března se 16 účastníků představilo ve čtyřech základních skupinách, z nichž dva nejlepší celky prošly do osmičlenného play off. Češi skončili ve skupině. Finále se odehraje v neděli 6. června v Lublani.

Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Maďarsku a Slovinsku - čtvrtfinále:

Budapešť: Nizozemsko - Francie 2:1 (0:1)
Branky: 51. a 90.+3 Boadu - 23. Upamecano.

Maribor: Španělsko - Chorvatsko 2:1 po prodloužení (1:1, 0:0)
Branky: 66. a 110. Puado - 90.+4 Ivanušec z pen.

Székesfehérvár: Dánsko - Německo 2:2 (1:1, 0:0), 5:6 na pen.
Branky: 69. Faghir, 108. Nelsson z pen. - 88. Nmecha, 100. Burkardt. Rozhodující penaltu proměnil Jaeckel.

Lublaň: Portugalsko - Itálie 5:3 po prodloužení (3:3, 2:1)
Branky: 6. a 31. Mota, 58. Ramos, 109. Jota, 119. Conceicao - 45. Pobega, 60. Scamacca, 89. Cutrone. ČK: 91. Lovato (Itálie).