Ostrý start série mezi Coloradem a Vegas. Mise zranit, zlobil se kapitán

Autor: Matěj Setíkovský
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Colorado v prvním utkání série s Vegas soupeře drtilo, první pětka zařídila šest ze sedmi gólů. Hokejisté Avalanche nakonec vyhráli 7:1. Zbraně Golden Knights byly pořádně otupělé, a tak to zkusili hosté jinak. Na led vtrhnul Ryan Reaves a pořádně řádil. Nejprve uštědřil krosček do hlavy brankáři Phillipu Grubauerovi, pak chytil za krk obránce Ryana Gravese, hodil ho na led a kolenem ho kopl do hlavy. „Reaves měl misi někoho zranit,“ postěžoval si po zápase kapitán Colorada Gabriel Landeskog.

Pro pořádek. K řádění Ryana Reavese došlo těsně před polovinou třetí třetiny za již rozhodnutého stavu. Colorado vedlo 6:1 a první zápas v sérii mělo v kapse. Tvrdší hra ze strany Vegas v závěru utkání byla naprosto pochopitelná. Šlo o signál do zbytku série.

Ale Landeskogově rozhořčení se nemůžete divit. Reaves vlétl do soubojů jako smyslů zbavený a odstartoval sérii potyček. Tu někdo na někom ležel, o kousek vedle někdo držel soupeře v kravatě. „Tohle už nemělo s tvrdostí nic společného. Jeho misí bylo ve třetí třetině někoho zranit.,“ zlobil se později kapitán Avalanche Landeskog.

„Jsem si jistý, že se na to liga podívá a prověří, zda v tom byl úmysl,“ dodal Landeskog. Právě jeho formace většinu zápasu řádila. Švédský útočník nakonec přispěl k drtivé výhře 7:1 dvěma góly a asistencí. Finský parťák Mikko Rantanen bral gól a nahrávku, bek Cale Makar ke gólu zapsal tři asistence a hlavní útočná hvězda Nathan MacKinnon dal dva góly a navrch přidal asistenci.

Hráči Vegas tak kromě tvrdé fyzické hry nenašli na soupeře odpověď. Pro takový přístup k zápasu měl pochopení kouč Colorada Jared Bednar. „Je to série play off, sedm zápasů, ve kterých tvrdou hru očekáváme. Nemám problém s tím, jak hráli celkově,“ říkal po zápase Bednar. Zákrok Reavese už byl však podle něj za hranou a mimo kontext utkání.

Kapitán Vegas Mark Stone Reavese omlouval a vrátil se k hitu Gravese z poloviny druhé třetiny, kterým ze hry vyřadil Mattiase Janmarka. „Jeho tvrdý hit na hráče, který o něm nevěděl a o kterého jsme ve zbytku zápasu přišli, se nám nelíbil,“ řekl s dodatkem, že takovéhle zákroky se ze hry mají vymýtit. Stone tak nemá problém, že se někdo z jeho týmu chtěl za zákrok pomstít.

Mezi Coloradem a Vegas to bude hodně vyostřená série

Hledání receptu k výhře bude pro Vegas složité. Colorado má za sebou v současném play off pět vítězných zápasů se skóre 27:8. Po čisté práci se St. Louis (4:0 na zápasy) tak vede i v sérii s Golden Knights. Těžké bude zastavit již zmíněnou hvězdu MacKinnona, který vládne produktivitě bojů o Stanley Cup s neuvěřitelnou bilancí 12 kanadských bodů (8 gólů a 4 asistence) v pouhých pěti zápasech.

Najde Vegas ve zbytku série recept, nebo tvrdá hra nebude přinášet užitek a góly budou dál sypat pouze hráči Colorada? Ať tak, či tak, série vypadá hodně zajímavě a vyostřeně od samého začátku.