Chrudimské noviny První zápas finálové série po prodloužení v neprospěch Chrudimi

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C

První zápas finálové série po prodloužení v neprospěch Chrudimi

Plzeň – Chrudimští futsalisté nevstoupili do finálové série proti Interobalu Plzeň ideálně. Na hřišti soupeře neudrželi vedení z prvního poločasu, po vyrovnání v řádné hrací době druhým gólem v utkání rozhodl v závěru prvního prodloužení Tomáš Vnuk. Úvodní bod tak získala Plzeň, série se ke druhému zápasu stěhuje na hřiště Chrudimi.

První finálové střetnutí začalo velmi zostra. Již v šesté minutě schytal Pavel Drozd ránu od slovenského reprezentanta Gabriela Ricka loktem, za což byl hráč Interobalu okamžitě poslán s červenou kartou do sprch. Nabídnutou přesilovou hru Východočeši využili poměrně záhy, Maxovu práci dokonal perfektní dorážkou dobře postavený David Drozd, který poslal Chrudimské do vedení.

Z náskoku se ale druhý tým základní části příliš dlouho neradoval. V jedenácté minutě vyběhl s míčem až za půlící čáru brankář Ondřej Vahala, jehož následná střela skončila za zády gólmana Rennana – 1:1. Interobal měl v prvním poločase více míč na svých sálovkách, přesto ale inkasoval gól do šatny. Chvíli před sirénou se míč v předbrankovém prostoru opět po odrazu dostal k Davidovi Drozdovi, který druhou brankou v utkání vrátil Chrudimi vedení!

Ani ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, Interobal byl nebezpečnější a ve 31. minutě prudkou přízemní ranou Tomáše Vnuka podruhé v utkání vyrovnal. Povzbuzení Plzeňští pokračovali v aktivitě a rozhodnout mohli ještě v řádné hrací době, jenže penaltu nařízenou po faulu nedokázal proměnit Michal Holý, Rennan ho skvělým zákrokem vychytal. Podruhé v play-off tak zápas Chrudimi došel do prodloužení.

Vyrovnaná partie bez větších příležitostí rozhodla jediná akce. Slováček si nepohlídal zabíhajícího si Tomáše Vnuka, jehož pěkná střela v rychlosti z první skončila za zády chrudimského gólmana a nakonec znamenala první finálové vítězství Interobalu Plzeň v poměru 3:2!

„Odehráli jsme utkání s výkonem pod naší úroveň. Musíme se zlepšit v každém aspektů hry. První duel je za námi, teď se musíme plně soustředit, abychom napravili nedostatky a pozvedli náš výkon,“ zlobil se trenér Chrudimi Felipe Conde.

SK Interobal Plzeň – FK Chrudim 3:2 po prodloužení (1:2, 2:2)

Branky: 11. Vahala (Vnuk), 31. Vnuk (Holý), 45. Vnuk (Holý) – 8. D. Drozd (Max), 20. D. Drozd (Yuri)

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec, Luhový) – Buchta, Holý, Vnuk, Rešetár (C) – Seidler, Kozár, Zdráhal, Rick – Štrajt, Havel, Künstner

FK Chrudim: Rennan (Javorski) – Yuri, Koudelka, D. Drozd, P. Drozd – Slováček (C), Doša, Everton, Max – R. Mareš, Kubát, Balog, Malý