Branky, body, vteřiny

Plzeň vyřídila Chrudim i potřetí a má svůj první titul. Může se těšit na Ligu mistrů

Futsalisté Plzně vyhráli ligu. Ve finále jasně vyřídili bývalého suveréna soutěže Chrudim. Série skončila 3:0 na utkání. V posledním zápase Západočeši na svém hřišti vyhráli 4:1, když v utkání neprohrávali. Mohli se opřít o skvělý výkon brankáře Ondřeje Vahali. O výhře rozhodli v druhém poločase, kdy dali tři góly. Vítěze ligy čeká start v Lize mistrů.

Utkání Plzeň – Chrudim
zdroj: Facebook – FK Chrudim autor: Facebook – FK Chrudim

"Je to pro mě neskutečné. Když jsem do Plzně přišel před dvěma lety, tak jsem nečekal, že bychom mohli udělat mistrovský titul. Jsem na celý tým strašně pyšný. Projít play-off na devět zápasů a porazit Chrudim 3:0 na zápasy, tak prostě musíme něco umět," citoval Kopeckého web futsal.fotbal.cz.

Chrudim zkusila černou sérii ukončit i tím, že nastoupila v netradičních zelených dresech, v nichž hraje opravdu sporadicky.

Utkání začalo podobně jako předchozí dvě finále poněkud opatrněji. Domácí Plzeň schválně nakopávala míče, s nimiž má gólman Rennan potíže, a tak je vyráží před sebe. Do vedení šli v jedenácté minutě domácí. Tomáš Vnuk našel před branou nepokrytého Gabriela Ricka, jenž míč správně doklepl k přední tyči.

Futsalisté Plzně slaví první titul

Domácí brankář Ondřej Vahala v prvním poločase svému týmu kvalitními zákroky dodával jistotu a zapojoval se i do rozehrávky na středu hřiště. Mohlo ho to ale mrzet, jeho postavení využíval po zisku chrudimský Everton, ale trefil jen břevno.

Chrudim zvládla do půle vtipně vyrovnat. Ze standardní situace nastřelil směrem na branku Everton a míč patou umístil do brány David Drozd.

Druhou půli začali lépe znovu domácí. Brankář Vahala přes celou palubovku nacentroval na hlavu Michala Seidlera, který ho tečoval mimo dosah Rennana. Plzeň dělilo 17 minut a 16 sekund do titulu.

O dvě minuty později bylo domácím ještě lépe. Po zásahu domácí obrany se míč na půlce odrazil k hráči utkání Tomáši Vnukovi, který míč přebral a po pár krocích napálil. Tvrdou ránou trefil růžek brány a pohledně zvýšil na 3:1. Brzy poté se ale tentýž hráč zranil a zdravotníci mu museli pomoci odskákat na jedné noze z palubovky, zvládl se ale po ošetření za pár minut vrátit.

Gól v utkání Plzeň – Chrudim: Vnuk (25. min) 3:1

Brankář Vahala vyšlapával dále svému týmu cestu k titulu. Střelbu pokoušeli zejména Brazilci Everton a Max, ale strážce plzeňské brány nepropálili. Chrudim navíc pokračovala v pěti hráčích v poli, což pomohlo Peterovi Kozárovi ke gólu na 4:1. Slovenský reprezentant si po zisku posunul míč na pravou stranu a dloubákem přes nohu obránce vsítil uklidňující branku.

Domácí si výhru přes únavu pohlídali.

"Vybojovali jsme to týmově. Kabina táhla za jeden provaz, na hřišti jsme nechali všechno. Ukázali jsme, že v zápasech s Chrudimí jsme odehráli pět vyrovnaných poločasů. To, že jsme sérii vyhráli 3:0, není náhoda," uvedl plzeňský kapitán Lukáš Rešetár.

Chrudim, která byla v minulé nedohrané sezoně vyhlášena vítězem futsalové ligy, tak nerozšířila svou rekordní sbírku 14 titulů. K deseti z nich pomohl Rešetár. "Nechci říct, že by byly tituly v Chrudimi snadné, s Plzní jsme ale byli v jiné pozici. I z osobního hlediska pro mě znamená titul hrozně moc," dodal sedmatřicetiletý reprezentant.

Finále play-off první futsalové ligy - 3. zápas:

Plzeň - Chrudim 4:1 (1:1)
Branky: 10. Rick, 23. Seidler, 25. Vnuk, 37. Kozár - 20. D. Drozd. Konečný stav série: 3:0.