Počasí dnes15 °C, zítra17 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto
Bez reklam

Velké loučení a těsná porážka. Dynamo v emotivním utkání podlehlo Slovácku

Rozlučka bez sladké tečky. Hned dvě ikony českobudějovického Dynama se loučily s kariérou posledním domácím duelem aktuálního ročníku. Emotivní utkání však pro Jihočechy neskončilo tak, jak by si přáli. Slovácko totiž v prvním poločase proměnilo pokutový kop a rozlučku Jiřího Kladrubského a Jaroslava Drobného tak pokazilo vítězstvím 1:0.

Loučení. Jedno slovo, které dokonale vystihovalo duel 33. kola Fortuna ligy na Střeleckém ostrově. Na jihočeský trávník sice přicestoval čtvrtý tým tabulky, ale fanoušci dorazili na stadion za jiným účelem. S kariérou profesionálního fotbalisty se totiž měla rozloučit hned dvojice ikonických Dynamáků – Jiří Kladrubský a Jaroslav Drobný.

K oběma legendám jihočeského fotbalu se tak upíral zrak od prvního hvizdu, dokonce už před ním, protože se na trávníku Střeleckého ostrova objevil v roli gratulujícího veliký kamarád Jiřího Kladrubského a záložník italské Parmy Juraj Kucka. Dále už to bylo však spíše o hostech ze Slovácka, kteří nejprve přečkali v samém úvodu šanci Mršiče, a později sami udeřili. V 17. minutě totiž Javorek fauloval Klimenta a hosté měli k dispozici pokutový kop. Ten bez větších problémů proměnil spolehlivý exekutor Vlastimil Daníček a Slovácko šlo v Budějicích do vedení – 0:1. O dvě minuty později se svěřenci trenéra Svědíka radovali podruhé, tentokrát však předčasně, sudí totiž odpískal ofsajd. Fotbalisté od Černé věže na dobrý výkon hostí nedokázali v první půli reagovat jinak než důraznou hrou, a tak si po úvodní pětačtyřicetiminutovce neodnesli nic jiného než tři žluté karty.

A ani na začátku druhého poločasu to nevypadalo, že by domácí měli dělat obraně v čele s Michalem Kadlecem výraznější problémy. Nejblíže vyrovnání byli Jihočeši v 68. minutě, když se dostal za obranu soupeře Patrik Brandner. Pohotové zakončení ze vzduchu ale brankář Bajza zlikvidoval. A tak způsobilo největší emoce v celém utkání až střídání Jiřího Kladrubského v 83. minutě. Dlouholetá opora Dynama či pražské Sparty opouštěla trávník Střeleckého ostrova v slzách. A příliš radosti mu neudělali ve zbývajících minutách ani jeho spoluhráči, kteří obranu Slovácka nepřekonali a z utkání tak odešli po brance Daníčka z prvního poločasu bez bodu.

Poslední duel aktuálního ročníku Fortuna ligy odehrají svěřenci trenéra Davida Horejše na půdě již pražské Slavie. V Edenu se s aktuálním mistrem nejvyšší české fotbalové soutěže utkají Jihočeši v sobotu od 17 hodin.

SK Dynamo České Budějovice – 1. FC Slovácko 0:1 (0:1).

Branka: 18. V. Daníček (pen.) Karty: Alvir, Mršić, Čolić, Javorek, Brandner – Mareček, Kliment. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Antoníček.

Č. Budějovice: Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, Kladrubský (83. L. Havel) – Čavoš, Javorek – Brandner (77. Ledecký), Alvir, Mršić (46. Mészáros) – Diop (60. Kousal). Trenér: Horejš.

Slovácko: Bajza – Tomič, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Havlík – Mareček (60. Kohút), V. Daníček – Jurečka (72. Cicilia), L. Sadílek, Navrátil (83. M. Petržela) – Kliment (72. Šimko). Trenér: Svědík.

Hlasy trenérů:

David Horejš (trenér Č. Budějovic): "Pro nás to bylo emotivní utkání, loučili se dva kluci, kteří tady v Českých Budějovicích zanechali výraznou stopu. Mrzí mě, že jsme jim nepřipravili hezčí konec a lepší výsledek, protože Jarda Drobný i Jirka Kladrubský by si to zasloužili. Bohužel delší dobu nás provází to, že jsme málo produktivní. Třeba ve druhém poločase jsme dnes měli více ze hry, ale fotbal se hraje na góly. V poslední třetině hřiště jsme málo produktivní. Pro nás byl přitom soupeř velkou motivací. Je to silný tým, bavili jsme se o tom celý týden."

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Začátek zápasu byl z naší strany dobrý. Pak jsme sice Budějovice pustili do hry, ale v naší šestnáctce jsme pracovali dobře. I ve druhém poločase až na jednu šanci domácích jsme to zvládli a dotáhli poměrně v klidu do vítězného konce. S Budějovicemi jsme dlouhodobě neměli pozitivní bilanci. Hlavně jsme si dnešním výsledkem zajistili konečné čtvrté místo, což je super výsledek celého klubu. Proto bych chtěl všem lidem, kteří se na tom podíleli, poděkovat."

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Petr Tibitanzl

Štítky dynamo, fortuna liga, fotbal, české budějovice, slovácko, kladrubský, SK Dynamo České Budějovice, 1. FC Slovácko, Jiří Kladrubský, Jaroslav Drobný, trenér, Vlastimil Daníček, 1. česká fotbalová liga, Střelecký ostrov, David Horejš, Martin Svědík